PODPOWIEDZI:

Zwijany telewizor LG już w sprzedaży

Zwijany telewizor LG już w sprzedaży

LG ogłosiło, że wprowadziło do sprzedaży swój pierwszy zwijany telewizor Signature OLED R. Urządzenie posiada duży 65-calowy ekran, który automatycznie chowa się w podłużnej podstawie. Producent określa swój produkt mianem najbardziej innowacyjnej konstrukcji telewizora w ostatnich kilku dekadach.

Jak można się spodziewać, na zakup LG Signature OLED R pozwolić mogą sobie jedynie wybrani. Telewizor pojawił się bowiem wyłącznie w siedmiu południowokoreańskich sklepach z elektroniką. Jego cena może przyprawić o zawrót głowy, bowiem wynosi 100 milionów wonów, co w przeliczeniu daje nam sumę około 340 tysięcy złotych (!). Urządzenie jest więc w tej chwili najprawdopodobniej najdroższym dostępnym komercyjnie modelem TV na świecie.

W informacji prasowej LG używa wyjątkowo kwiecistego języka, opisując jego design oraz zalety. Producent twierdzi, że mamy tu do czynienia z dziełem sztuki inżynierskiej oraz efektem wieloletnich wysiłków jego pracowników. Niestety, firma nie dzieli się przy tym dokładniejszymi danymi technicznymi na temat urządzenia.

Wiemy tylko, że 65-calowy zwijany ekran posiada matrycę OLED, która „idealnie odwzorowuje kolory”. Prostokątna i minimalistyczna podstawa urządzenia, która wykonana została z aluminium, zawiera wszystkie niezbędne złącza, a także czterokanałowe głośniki 100 W wspierające system Dolby Atmos.

Warto dodać, że telewizor posiada kilka trybów działania, a jego ekran może być tylko częściowo schowany i w takiej pozycji wyświetlać np. aktualną godzinę.

LG Signature OLED R to zapewne najdroższy dostępny komercyjnie telewizor na świecie

Źródło: LG

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zwijany telewizor LG już w sprzedaży