PODPOWIEDZI:

Zobacz interfejs PlayStation 5

Zobacz interfejs PlayStation 5

Za sprawą nowego klipu wideo udostępnionego w sieci przez Sony gracze dowiedzieli się, jak będzie wyglądać interfejs konsoli PlayStation 5. Gracze mogą wreszcie przekonać się, ile zmian zaszło w nim w stosunku do PlayStation 4 oraz na jakie funkcjonalności systemu postawili projektanci i programiści japońskiego giganta.

Europejska premiera PlayStation 5 została wyznaczona na 19 listopada. Sony w ostatnich tygodniach rozkręciło maszynę promocyjną nowej konsoli. W tym czasie poznaliśmy ceny obu jej modeli PS5oraz listę gier, które pojawią się wraz z nimi w sklepach. Mieliśmy też okazję zobaczyć wnętrze PlayStation 5 wraz z imponującym system chłodzenia oraz wszystkimi podzespołami.

Jednym z ostatnich elementów PS5, które pozostawały owiane tajemnicą, był więc interfejs urządzenia. Gracze niecierpliwi się coraz bardziej, czekając na jego ujawnienie, bowiem w przypadku PS4 menu oraz funkcje konsoli poznaliśmy na ponad pół roku przez debiutem.

Dzięki prezentacji opublikowanej na oficjalnym blogu PlayStation możemy wreszcie zobaczyć, jaki pomysł na konsolę mają programiści Sony. Na pierwszy rzut oka nowy interfejs nie rożni się drastycznie od tego, co oferowało PlayStation 4. Zmiany w wyglądzie są głównie kosmetyczne.

Podstawowe menu PS5 opiera się ponownie na dwóch rzędach ikon. Dolny zawiera wszystkie opcje konfiguracyjne, odsyła nas do listy przyjaciół, trofeów, profilu PSN oraz innych funkcji społecznościowych. Górny rząd zawiera z kolei ikony gier, aplikacji oraz skrót do PlayStation Store, który jest już w pełni niezintegrowany z konsolą. Sklep ma dzięki temu teraz nie tylko szybciej, ale także na bieżąco proponować nam tytuły i oferty dopasowane do naszego gustu.

Wideo zawiera także krótki przegląd nowych funkcji konsoli. Pierwszą z nich jest możliwość dokładanego śledzenia postępów w grze. Dzięki specjalnemu menu o nazwie Activities możemy dowiedzieć się nie tylko, ile jeszcze czasu zostało do ukończenia aktualnego poziomu, ale także co dokładnie musimy zrobić, by zdobyć wybrane trofeum lub odkryć kolejne sekrety i wyzwania.

Co więcej, wybranie niektórych wzywań z listy błyskawicznie przeniesie nas do powiązanych z nimi momentów w rozgrywce. Wykorzystanie tych opcji będzie jednak w dużej mierze zależeć od deweloperów, nie zobaczymy ich więc w wielu tytułach.

Funkcje Activities na PS5 pozwolą nam skuteczniej śledzić postępy w grach

Sony podkreśliło również, jak szybko użytkownik może przełączać się pomiędzy rożnymi grami oraz wznawiać rozgrywkę po uśpieniu systemu. Zmianom uległa również funkcja nagrywania obrazu, do której otrzymujemy dostęp po naciśnięciu przycisku „create” na gamepadzie. Screeny oraz klipy wideo nagramy teraz nawet w rozdzielczości 4K.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zobacz interfejs PlayStation 5