PODPOWIEDZI:

Znamy cenę i datę premiery PlayStation 5

Znamy cenę i datę premiery PlayStation 5

Sony przedstawiło informacje, na które od wielu miesięcy czekali fani PlayStation. Podczas specjalnego pokazu stremowanego na YouTubie i w popularnych serwisach społecznościowych poznaliśmy datę premiery oraz ceny obu modeli PlayStation 5.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce i w Europie 19 listopada. Konsola pojawi się jednak tydzień wcześniej w sklepach w USA, Kanadzie, Meksyku, Japonii, Australii, Korei Południowej oraz Australii i Nowej Zelandii. Zgodnie z przewidywaniami, system trafi do sprzedaży w zaledwie kilka dni po debiucie Xboksa Series X i Xboksa Series S. Zapowiada to zażartą konkurencję pomiędzy Microsoftem a Sony, zwłaszcza na najbardziej kluczowym dla nich rynku amerykańskim.

Ceny PlayStation 5 oraz akcesoriów do konsoli

Jak wiemy, PlayStation 5 jest dostępne w dwóch wersjach. Standardowej oraz pozbawionej napędu Blu-ray, a więc możliwości odtwarzania filmów oraz gier na nośnikach fizycznych.

Przypomnijmy, że wstępne przewidywania analityków co do ostatecznej ceny obu modeli nie były jednomyślne. Wielu z nich spodziewało się, że Sony zaoferuje konsumentom wyższą cenę niż konkurencja, główne ze względu na wysokie koszty podzespołów, zwłaszcza niezwykle szybki dysk SSD. Sony postanowiło jednak zaoferować swój sprzęt w tej samej cenie co Xbox Series X.

Standardowe PlayStation 5 ostatecznie zostało wycenione przez Sony na 499 euro / 499 dolarów. Model bez napędu kosztuje 399 euro / 399 dolarów. Polski oddział Sony nie podał oficjalnych cen systemów nad Wisłą, ale w największych sklepach pojawiła się już możliwość złożenia zamówień przedpremierowych, choć w wielu miejscach zostały one już zamknięte. Od jakiegoś czasu krążą plotki o możliwych problemach z dostępnością konsoli w pierwszych miesiącach.

Ceny podane przez przez rodzimych dystrybutorów to2299 złotych za standardowy model PlayStation 5oraz1849 złotych za wersję Digital, wspierającą jedynie dystrybucję cyfrową.

Akcesoria na PS5

Sony ogłosiło także ceny następujących akcesoriów, które dostępne będą w momencie premiery konsoli PS5:

  • Kontroler bezprzewodowy DualSense (do kupienia oddzielnie) – 69,99 dolarów / 69,99 euro, w polskich sklepach za 319 złotych.
  • Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy PULSE 3D – obsługujący dźwięk 3D i posiadający dwa mikrofony z redukcją hałasu – 99,99 dolarów / 99,99 euro, w polskich sklepach za 449 złotych.
  • HD Camera – kamera z dwoma obiektywami 1080p – idealna dla graczy, którzy zechcą transmitować swoją rozgrywkę – 59,99 dolarów / 59,99 euro, w polskich sklepach za 269 złotych.
  • Media Remote – pilot pozwalający łatwo przeskakiwać między filmami i usługami streamingu – 29,99 dolarów / 29,99 euro, w polskich sklepach za 139 złotych.
  • Stacja ładująca DualSense – pozwalająca łatwo ładować dwa kontrolery bezprzewodowe DualSense – 29,99 dolarów / 29,99 euro, w polskich sklepach za 139 złotych.

Źródło: Sony

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Znamy cenę i datę premiery PlayStation 5