PODPOWIEDZI:

W sklepach Ikea pojawią się dedykowane akcesoria i meble dla graczy

W sklepach Ikea pojawią się dedykowane akcesoria i meble dla graczy

Ikea łączy siły z firmą Asus i w przyszłym roku wprowadzi do sklepów kilkadziesiąt produktów zaprojektowanych z myślą o potrzebach graczy. Nowy asortyment składać ma się z różnego rodzaju akcesoriów, a także mebli.

Największa na świecie sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz po raz pierwszy zaczyna na poważnie interesować się rynkiem gamingowym, którego wartość z roku na roku rośnie w dynamicznym tempie. Inicjatywa wyszła z szanghajskiego oddziału szwedzkiego giganta, który wpadł na pomysł, by mocniej zainteresować się potrzebami graczy.

30 nowych produktów powstaje w ścisłej współpracy z szefostwem i inżynierami pracującymi dla ROG (Republic of Gamers), a więc linii pecetowych urządzeń Asusa, wśród których znajdziemy między innymi monitory, myszki klawiatury, systemy chłodzenia, a nawet laptopy, jak testowany przez nas ASUS ROG Zephyrus Duo 15 GX550L.

W pracach projektowych wzięli udział też zaproszeni na warsztaty profesjonalni gracze i streamerzy. Chociaż nie znamy konkretnych szczegółów na temat planowanego asortymentu, możemy być pewni, że wśród nich znajdą się fotele i biurka.

Premiera gamingowej linii Ikei nastąpi w pierwszej kolejności w Chinach, gdzie wyznaczona została na luty 2021 roku. Do Europy i Polski meble i akcesoria zawitają w październiku 2021. Na nowych produktach się nie skończy. W materiałach informacyjnych dostępnych w sklepach Ikea chce przedstawić najważniejsze zalety zabawy z grami komputerowymi.

Ikea dla graczy

Źródło: Ikea

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
W sklepach Ikea pojawią się dedykowane akcesoria i meble dla graczy