PODPOWIEDZI:

YouTube Shorts to nowy konkurent TikToka

YouTube Shorts to nowy konkurent TikToka

YouTube wystartował z nowym serwisem o nazwie Shorts. W zamierzeniu twórców ma on stanowić konkurencję dla wciąż niezwykle popularnego TikToka, przyciągając do siebie młodych użytkowników tej platformy.

O problemach TikToka pisaliśmy już nie raz. Serwis należący do chińskiej firmy ByteDance musi w ostatnich miesiącach zmagać się z poważnymi stratami wizerunkowymi, które odbiły się na zaufaniu inwestorów. Jeszcze w ubiegłym tygodniu groziło mu całkowite wyłączenie na terytorium USA, ale po podpisaniu umowy z firmą Oracle groźba ta została na razie zażegnana. Tak czy inaczej, wiele wskazuje na to, że dni TikToka mogą być policzone, tak więc konkurenci zaczynają ostrzyć sobie zęby, starając się przyciągnąć do siebie jego młodych użytkowników.

Pierwszą poważną alternatywę dla serwisu zaproponował należący do Facebooka Instagram, oferując pakiet nowych opcji o wspólnej nazwie Reels, pozwalający na ładowanie i dzielenie się krótkimi klipami wideo w formacie znanym z TikToka. Shorts stworzony przez YouTube'a to z kolei nieco bardziej rozbudowana i ambitna odpowiedź Google'a na fenomen chińskiego giganta.

YouTube Shorts to odpowiedź Google'a na sukces TikToka

Dostęp do Shorts otrzymujemy bezpośrednio z poziomu mobilnej aplikacji YouTube'a. Każdy klip wideo w serwisie nie powinien przekraczać 15 sekund, ale istnieje możliwość połączenia każdego z nich w większą całość. Największą zaletą Shorts jest bezproblemowy i natychmiastowy dostęp do biblioteki YouTube Music, zawierającej największe muzyczne hity, które użytkownicy mogą wykorzystać w tworzonej przez siebie zawartości.

W programie nie zabrakło również rozbudowanego edytora wideo z narzędziami o podobnej funkcjonalności, którą oferuje TikTok. Opcja ta jest jednak na razie dostępna jedynie w wersji beta w Indiach. Poza tym tworząc klipy, wszyscy twórcy mogą regulować prędkość nagrywania oraz stosować różne filtry obrazu.

Źródło: YouTube

Zobacz także:

  1. Android 11 debiutuje oficjalnie na smartfonach
  2. Nvidia zostawia w tyle AMD i pokazuje nowe karty GeForce RTX 3000
  3. Smartfon bez wyciągania z kieszeni sprawdzi naszą trzeźwość:
blog comments powered by Disqus
YouTube Shorts to nowy konkurent TikToka