PODPOWIEDZI:

Znamy datę premiery i ceny nowych Xboxów! Taniej od PS5?

Szybki spis treści:
Znamy datę premiery i ceny nowych Xboxów! Taniej od PS5?

Walka na rynku konsolowym pomiędzy Microsoftem a Sony trwa w najlepsze. Produkty nowej generacji zbliżają się wielkimi krokami i to amerykańska firma zdecydowała się jako pierwsza podać oficjalnie dokładną datę, a także ceny konsoli w dwóch wersjach - Xbox Series X oraz S.

Kilka miesięcy temu pytaliśmy, czy Xbox Series X będzie tańszy od PS5? Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wyciągnął wnioski z premiery konsol w 2013 roku, gdy zaoferowali Xboxa One o 300 złotych drożej od PS4.

Na oficjalnym Twitterze Xboxa, pojawiła się informacja, że kompaktowy Xbox Series S będzie kosztował 299 dolarów amerykańskich, a na naszym rynku 1349 złotych - podaje polski dział producenta. Będzie to także najmniejsza konsola Microsoftu, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana.

👀 Let’s make it official!

Xbox Series S | Next-gen performance in the ˢᵐᵃˡˡᵉˢᵗ Xbox ever. $299 (ERP).

Looking forward to sharing more! Soon. Promise. pic.twitter.com/8wIEpLPVEq

— Xbox (@Xbox) September 8, 2020

Według informacji z portalu Windows Central za standardową wersję nowego Xboxa zapłacimy o 200 dolarów więcej, co daje 1880 złotych w naszej rodzimej walucie. Obie konsole pojawią się na rynku 10 listopada 2020 roku.

Co z PS5?

Sony skąpi szczegółowych informacji na temat swojego produktu. Na tę chwilę wiemy, że nowe PlayStation ma pojawić się na półkach sklepowych pod koniec tego roku. Początkowo miał być to okres okołoświąteczny, jednak w ostatnich dniach doszło do drobnej zmiany na oficjalnej stronie Sony dla UK i Niemiec - podaje Gaming Bolt.

Czyżby nowa konsola miałaby się nie znaleźć w tegorocznych prezentach bożonarodzeniowych? Brzmi nieprawdopodobnie, ponieważ byłby to marketingowy strzał w stopę w wykonaniu japońskiego producenta.

Szacowana cena PS5 również nie zachwyca. Mowa o kwocie 599 euro w standardowej wersji z napędem optycznym. Przy kursie z 8 września 2020 daje to ponad 2600 złotych. Nadal czekamy jednak na oficjalne informacje od producenta. Być może Sony zdecyduje się na jakąś obniżkę ceny podyktowaną informacjami od Microsoftu.

Jak myślicie, kto wygra starcie tym razem? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Źródło: twitter.com; windowscentral.com; gamingbolt.com; facebook.com/XboxPL

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Znamy datę premiery i ceny nowych Xboxów! Taniej od PS5?