PODPOWIEDZI:

W obawie przed konkurencją Sony obniżyło wciąż nieznaną cenę PlayStation 5

W obawie przed konkurencją Sony obniżyło wciąż nieznaną cenę PlayStation 5

Po tym jak Microsoft przedstawił oficjalnie datę premiery oraz cenę konsol Xbox Series X i Series S, Sony miało zweryfikować swoje plany dotyczące PlayStation 5. Według anonimowych źródeł japoński gigant postanowił znacząco obniżyć planowaną cenę nowego systemu.

Pogłoski na ten temat pojawiły się po raz pierwszy w serwisie Gamereactor. Jego redaktorzy powoływali się na informacje dostarczone przez branżowego insidera związanego z Sony.

Według niego planowana cena PlayStation 5 była znacznie wyższa od tej, którą zaproponował Microsoft w oficjalnej zapowiedzi Xboksa Series X i S. Przypomnijmy, że w Polsce za Xboksa Series X zapłacimy 2249 złotych. Mniej wydajny model konsoli – Xbox Series S, który został pozbawiony napędu optycznego, będzie z kolei wydatkiem rzędu 1349 zł.

Informator nie sprecyzował, o ile droższe docelowo miało być PlayStation 5, ale możemy podejrzewać, że zgodnie z przypuszczeniami wielu analityków miało ono kosztować około 600 dolarów (w przeliczeniu Xbox Series X wart jest 499 dolarów).

Dwie wersje PlayStation 5

Sony wciąż pamięta gorzką pigułkę, jaką musiało przełknąć w czasach debiutu PlayStation 3, które sromotnie przegrało z Xboksem 360 głównie z powodu znacznie wyższej ceny systemu. Toteż nie dziwne jest to, że firma zwleka tak długo z ujawnieniem daty premiery i ceny PS5. Szefostwo japońskiego giganta słusznie liczyło na to, że Microsoft jako pierwszy przerwie ciszę i poda szczegóły dotyczące swoich nowych konsol.

Źródło plotki wskazuje więc, że nowa cena podstawowego modelu PlayStation 5 wyniesie ostatecznie 500 dolarów. Za PS5 w wersji All Digital, które nie posiada napędu Blu-ray, zapłacimy z kolei 400 dolarów. Oba systemy sprzedawane zostaną więc ze stratą dla Sony. Wysoki koszt ich konstrukcji wynika w dużej mierze z niezwykle drogiego dysku SSD, zaprojektowanego wyłącznie z myślą o konsoli.

Źródło: Gamereactor

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
W obawie przed konkurencją Sony obniżyło wciąż nieznaną cenę PlayStation 5