PODPOWIEDZI:

Razer zapowiada pierwsze gamingowe obudowy PC

Razer zapowiada pierwsze gamingowe obudowy PC

Świetnie znana firma Razer zaprezentowała swoją pierwszą obudowę komputerową, która wchodzi w skład jej gamingowej serii Tomahawk. Jak można spodziewać się po producencie, nie jest ona zwykłą metalową skrzynką na komponenty peceta i odznacza się ciekawym wykończeniem oraz pełnym podświetleniem RGB.

Mimo tego, że Razer od lat sprzedaje własne desktopowe komputery, w katalogu spółki brakowało do tej pory gamingowych obudów PC.

Zapowiedziany właśnie Tomahawk to pierwszy krok spółki na drodze do zdobycia tego dynamicznie rozwijającego się rynku, na którym panuje dość zażarta konkurencja. Skrzynka trafi do sprzedaży 5 listopada i będzie dostępna w dwóch rozmiarach– większym dla płyt głównych ATX oraz mniejszym dla miniATX.

Szkielet obu wersji Tomahawka został wykonany z pomalowanej na czarno stali o grubości 0,8 mm. Minimalistyczny projekt obudowy podkreśla podświetlane zielone logo Razera zajmujące centralne miejsce z jej przodu, a także dwie ściany boczne wykonane ze wzmacnianego przezroczystego szkła, które z łatwością uchylimy i odczepimy, by dostać się do wnętrza.

Na górze skrzynki znajdziemy dwa standardowe porty USB 3.2, jeden USB typu C, a także wejścia na mikrofon i słuchawki oraz przyciski power i reset. Spód obudowy podświetlany jest mocnym światłem z kolorowych diod LED. Sterować możemy nimi za pomocą aplikacji Razer Chroma, która współpracuje z ponad 150 rożnymi grami, w dynamiczny sposób reagując na wydarzenia na ekranie.

Wersję ATX obudowy kupimy w cenie 200 dolarów (ok. 780 złotych). Waży ona blisko 13,5 kg. Jej wysokość to 50 cm, szerokość 24 cm, a długości 48 cm. W specjalnych szufladkach umieścimy trzy dyski 3,5 cala oraz dwa 2,5 cala. We wnętrzu bez problemy zamontujemy kartę graficzną o maksymalnej długości 38 cm, a także większe zasilacze komputerowe.

Z tyłu znalazły się panele dla aż siedmiu kart rozszerzeniowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanym zatrzaskom i otworom producent ułatwił też zarządzanie okablowaniem komponentów oraz umożliwił zamontowanie wodnego systemu chłodzenia.

Mniejsza wersja obudowy kosztuje 180 dolarów (ok. 680 złotych) i waży 5,8 kg. Jej wymiary to 32 cm (wysokość), 20 cm (szerokość), a także 37 cm (długość). We wnętrzu znalazło się miejsce na trzy dyski 2,5 cala, trzy karty rozszerzeń oraz GPU o długości do 32 centymetrów.

Obudowa PC Razera dostepna jest w dówch rozmiarach

Źródło: Razer

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Razer zapowiada pierwsze gamingowe obudowy PC