PODPOWIEDZI:

Corsair K100 RGB – Rolls-Royce wśród klawiatur mechanicznych

Corsair K100 RGB – Rolls-Royce wśród klawiatur mechanicznych

Do sklepów trafiły pierwsze egzemplarze najnowszej gamingowej klawiatury Corsair K100 RGB. Ten kosztujący blisko tysiąc złotych model można śmiało określić mianem Rolls-Royce'a wśród klawiatur mechanicznych. Jest on skierowany w stronę najbardziej wymagających konsumentów.

Corsair K100 RGB, który kosztuje 229,90 dolarów (ok. 885 złotych), to obecnie najdroższe urządzenie swojej klasy w katalogu producenta, a także jedna z kilku najwyżej wycenianych klawiatur gamingowych na rynku. Urządzenie zostało oparte na konstrukcji poprzedniego „flagowego” modelu producenta, którym jest Corsair K95, a także jego tańszego odpowiednika Corsaira K70.

Corsair K100 jest pełnowymiarową klawiaturą, która zamknięta została w wytrzymałej obudowie ze szczotkowanego aluminium. Mechanizm klawiszy dostępny jest w czterech wariantach. Na uwagę zasługują tu jednak najnowsze optyczno-mechaniczne switche OPX z punktem aktywacji wynoszącym 1 mm.

Przy okazji premiery urządzenia producent chwali się również nową technologią o nazwie AXON Hyper-Processing, która ma przyśpieszać przetwarzanie sygnałów wysyłanych przez klawisze przy ich wciśnięciu. Corsair K100 skanuje je aż 4000 razy na sekundę, a więc kilkukrotnie szybciej niż czyni to konkurencja.

Poza sześcioma dodatkowymi programowalnymi przyciskami funkcyjnymi urządzenie może pochwalić się też dedykowanymi przyciskami multimedialnymi, wyświetlaczem OLED, specjalną metalową rolką do regulowania głośności oraz pokrętłem do zmiany LED-owego podświetlenia RGB. W zestawie znalazł się też zestaw kilku wymienialnych klawiszy posiadających odporną na starcia fakturę.

Podobnie jak w poprzednich modelach z serii wszystkie klawisze Corsair K100 są indywidualnie podświetlane. Użytkownicy mogą samodzielnie stworzyć animacje oraz schematy oświetlenia lub skorzystać z gotowych zestawów ustawień. Na uwagę zasługuje również przypinana za pomocą magnesów podkładka pod nadgarstki wykonana z gąbki.

Źródło: Corsair

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Corsair K100 RGB – Rolls-Royce wśród klawiatur mechanicznych