PODPOWIEDZI:

Autonomiczny dron strażnik od Amazona przestraszy włamywaczy

Autonomiczny dron strażnik od Amazona przestraszy włamywaczy

Coraz częściej może wydawać się, że żyjemy już w cyberpunkowej przyszłości. Amazon zapowiedział, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży autonomicznego dona strażnika. Latając po domu ma on reagować na wszystkie niepokojące odgłosy, przesyłając na bieżąco obraz z zainstalowanej na jego pokładzie kamery.

Dron o nazwie Ring został przedstawiony wraz innymi nowymi produktami Amazonu, takimi jak serwis streamingowy do gier Luna, podczas wczorajszego dedykowanego im eventu. Urządzenie dostępne będzie w sprzedaży w sugerowanej cenie 249,99 dolarów (ok. 1000 złotych). W zestawie poza Ringiem znajdzie się również stacja dokująco-ładująca, do której dron wraca samodzielnie, gdy jego bateria jest na wyczerpaniu.

Zasada działania Ringa jest dość prosta, ale projekt jego konstrukcji oraz wybór odpowiednich komponentów był sporym wyzwaniem dla pracujących nad nim inżynierów. Ich celem było dostarczenie wydajnego systemu monitorującego dom, który nie wymaga instalacji wielu kamer.

Niewielkich rozmiarów Ring posiada kamerę dostarczającą obraz w rozdzielczości 1080p. Rejestruje ona obraz tylko wtedy, gdy znajduje się w powietrzu. Sprzęt jest kompletnie autonomiczny, ale przy pierwszym użyciu pomagamy mu, mapując dom lub mieszkanie oraz wyznaczając konkretne trasy, po których może się poruszać.

Obraz z kamery dostarczany jest na żywo wprost do smartfona właściciela, który może dodatkowo wskazać urządzeniu gdzie ma się udać. Projektanci podkreślają, że latającej kamery używać będziemy przede wszystkim w banalnych przypadkach, takich jak sprawdzenie, czy zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi.

Dodatkowo Ring jest też zintegrowany ze specjalnymi czujnikami ruchu montowanymi np. przy drzwiach wejściowych. Jeżeli wykryją one intruzów, urządzenie wysyła alarm i natychmiast wzbija się w powietrze, by sprawdzić i zarejestrować zagrożenie.

Źródło: Wired

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Autonomiczny dron strażnik od Amazona przestraszy włamywaczy