PODPOWIEDZI:

Premiera GeForce RTX 3070 przesunięta

Premiera GeForce RTX 3070 przesunięta

Wyczekiwana premiera karty graficznej GeForce RTX 3070, a więc najtańszego odpowiednika hi-endowych i niezwykle wydajnych układów RTX 3080 i 3090, została oficjalnie przesunięta przez Nvidię. Powodem decyzji producenta jest „chęć zapewnienia odpowiedniej liczby egzemplarzy kart na rynku”.

Zmiana daty debiutu GPU nie jest na szczęście zbyt drastyczna i sprowadza się do dwóch tygodni. Pierwsze egzemplarze referencyjnych modeli karty mają trafić do klientów na całym świecie już 29 października.

Producent chce uniknąć większych problemów z zaopatrzeniem i dostępnością kart. Do tej pory trapią one bowiem osoby pragnące upolować RTX-y 3080 i 3090. Teoretycznie dostępne są one już w sprzedaży, ale obecnie znajdziemy je głównie u spekulantów w serwisach aukcyjnych.

GeForce RTX 3070 to najtańszy i najbardziej atrakcyjny dla przeciętnego gracza układ oparty na nowej i zapowiedzianej we wrześniu architekturze Ampere, która gwarantuje kilkudziesięcioprocentowy skok wydajności w porównaniu z serią RTX 2000.

Seria GeFroce RTX 3000 na długi czas zdominuje rynek nowych kart graficznych

Nikt nie ma obecnie złudzeń co do tego, że karta zostanie przebojem i na wiele miesięcy zdominuje segment GPU z średniej półki. Co prawda AMD ma niedługo zaprezentować nową serię Radeonów, ale mało kto spodziewa się, by były one w stanie pobić propozycje Nvidii.

Na razie wypada więc mieć tylko nadzieję, że pierwsze egzemplarze RTX-ów 3070 nie zaskoczą użytkowników niespodziewanymi usterkami technicznymi. O potencjalnych poważnych błędach wykrytych w konstrukcji droższych modeli z serii pisaliśmy bowiem kilka dni temu.

Sugerowana cena referencyjnego modelu karty GeForce RTX 3070 (tzw. Founder Edition) to 2359 złotych. Zamówimy ją w najbliższych tygodniach na oficjalnej stronie Nvidii. Niedługo po jej premierze na rynku pojawią się także warianty przygotowane przez innych czołowych producentów GPU, takich jak Zotac czy MSI. Tradycyjnie zaoferują one nieco inną konfigurację, system chłodzenia i będą od kilku do kilkunastu procent droższe od podstawowego modelu Nvidii.

Źródło: Nvidia

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Premiera GeForce RTX 3070 przesunięta