PODPOWIEDZI:

Cyberpunk 2077 – Prace nad finalną wersją gry zakończone

Cyberpunk 2077 – Prace nad finalną wersją gry zakończone

Studio CD Projekt RED ogłosiło z dumą, że Cyberpunk 2077 zyskał złoty status. W języku deweloperów oznacza to, że prace nad finalną wersją tytułu zostały zakończone i nic nie stoi już na drodze do jego premiery, która nastąpi 19 listopada na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Tzw. złoty status gry to określenie, które miało większe znaczenie w czasach, gdy gry dostępne były wyłącznie na nośnikach fizycznych. Docierając do tego kamienia milowego w procesie produkcji, autorzy tytułu wysyłali dysk z jego danymi do tłoczni, która przygotowywała pudełka z kopiami sprzedawanymi w sklepach. Był to punkt bez odwrotu, bowiem od tej pory deweloperzy nie mieli już żadnych szans na naprawienie kryjących się jeszcze w kodzie produkcji błędów lub niedoróbek.

Dziś złoty status wyznacza jedynie kolejny etap pracy nad grą. Chociaż teoretycznie zespół z CD Projekt RED sfinalizował Cyberpunka 2077, nad którym uwijał się w pocie czoła od wielu lat, przez kolejne miesiące zmuszony będzie do tego, by na bieżąco przygotowywać liczne łatki oraz darmowe aktualizacje.

Deweloperzy nie ukrywają, jak dużo jeszcze zostało do zrobienia. Studio zapowiedziało wbrew wcześniejszym obietnicom, że będzie wymagać od swojej załogi pracy po godzinach, nawet sześć dni w tygodniu. Dodajmy, że w planach CD Projektu są też wersje Cyberpunka 2077 na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X, które ukażą się na początku przyszłego roku.

Źródło: CD Projekt RED

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Cyberpunk 2077 – Prace nad finalną wersją gry zakończone