PODPOWIEDZI:

Zobacz wnętrze i imponujące chłodzenie PlayStation 5

Zobacz wnętrze i imponujące chłodzenie PlayStation 5

Sony opublikowało materiał wideo, na którym zobaczymy wnętrze konsoli PlayStation 5 oraz wszystkie indywidualne komponenty systemu. Gracze mogą także przekonać się, jak inżynierowie giganta zaprojektowali system chłodzenia kluczowych podzespołów konsoli oraz rozwiązali problem jej zasilania.

Do premiery PlayStation 5, wyznaczonej na 19 listopada, zostało jeszcze kilkadziesiąt dni. Sony wciąż jednak nie przedstawiło wszystkich informacji o konsoli. Nadal nie zobaczyliśmy w akcji np. interfejsu systemu oraz nie poznaliśmy wielu innych drobnych, lecz istotnych szczegółów technicznych. Najnowsze wideo producenta może jednak nieco zaspokoić apetyt fanów.

W trakcie kilkuminutowego klipu zobaczymy, jak jeden z inżynierów Sony krok po korku rozmontowuje konsolę, pokazując jej wszystkie kluczowe elementy. Na uwagę zasługuje kompleksowy system chłodzenia. Według pierwszych zewnętrznych opinii, które krążą już po sieci, jest on niezwykle cichy, co ma być odpowiedzią producenta na problemy związane z niezwykle głośnym funkcjonowaniem PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Chłodzenie PS5 oparte jest o kilka podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest pokaźnych rozmiarów wentylator o średnicy 120 mm oraz wysokości 45 mm, wydmuchujący gorące powietrze po obu stronach konsoli. W jak najbardziej wydajnym transmitowaniu ciepła pomaga mu niezwykle duży radiator oraz opracowana w laboratoriach Sony warstwa płynnego metalu, którą pokryty jest procesor.

Prąd konsoli dostarcza wewnętrzny zasilacz o mocy 350 W. Pod względem apetytu na energię elektryczną system góruje więc nad pecetami o podobnej wydajności w grach. Dla porównania standardowe PS4 posiada zasilacz 250 W. Przy największym obciążeniu konsola pobiera jednak około 140-150 W. Ciekawe więc, jak w porównaniu do poprzednika wypadnie PS5.

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zobacz wnętrze i imponujące chłodzenie PlayStation 5