PODPOWIEDZI:
Zobacz ofertę na wideorejestrator Götze & Jensen DC800

Będzie tanio i dobrze? Realme pokazuje modele 7 i 7 Pro

Będzie tanio i dobrze? Realme pokazuje modele 7 i 7 Pro

Walka o prym w segmencie do 1000 złotych jest jeszcze gorętsza niż walka o prym wśród najnowszych telefonów. Producenci robią wszystko, by przekonać do siebie niezdecydowanych. Realme ogłasza właśnie dwa nowe urządzenia, w tym jedno z niespotykanym w tej cenie ładowaniem. Jedno z nich jest już w naszej redakcji.

Nie da się nie dostrzec tego, że o segment do 1000 złotych toczą się bitwy bardziej zaciekłe, niż chociażby te w rankingu smartfonów do 2500 złotych. Realme gości zarówno w pierwszym, jak i w drugim segmencie, a dziś zauważyliśmy nawet, że w grupie tańszych smartfonów wygodnie się rozgaszcza. Pomijając te salonowe metafory, warto wspomnieć o dwóch najnowszych urządzeniach - realme 7 i realme 7 Pro.

Zamów realme 7 i realme 7 Pro w przedsprzedaży!
realme 7 6/64 GBrealme 7 Pro 8/128 GB
Oferta dla ciebie realme 7 mediaexpert.plrealme 7 pro oferta dla ciebie euro.com.pl

Smartfony realme są tanie, ale nie wyglądają na takie

Zarówno w przypadku tańszego realme 7, jak i jego droższego brata, wrażenia wizualne poprawiono stawiając na matowe wykończenie. W rezultacie tył wygląda na mniej zabrudzony przy codziennym korzystaniu. Podstawowy realme nieco przybrał na wadze, a to z powodu baterii 5000 mAh z ładowaniem 30-watowym.

W zależności od światła, granatowy wariant realme może stać się niebieski

W przypadku realme 7 Pro bateria jest mniejsza, za to smartfon posiada ładowanie Ultradart 65W. Według zapewnień producenta 3 minuty napełniania akumulatora (do poziomu 33%) wystarczą, by oglądać Youtube przez 2,5 godziny. W kwadrans mamy odzyskać 58%. Ponadto szybkie ładowanie będzie działać podczas korzystania z urządzenia choćby podczas gier, a do tego smartfon jest zgodny z protokołami Power Delivery i Qualcomm Quick Charge. 

realme 7 pro oferuje aparat 64 Mpix

Najnowsze modele realme różnią się od siebie nie tylko bateriami, ale i aparatami:

Cecharealme 7realme 7 pro
Główny aparat48 Mpix f/1.8 IMX 68264 Mpix f/1.8 IMX 682
Obiektyw ultraszerokokątny8 Mpix f/2.3 119°8 Mpix f/2.3 119°
Obiektyw monochromatyczny2 Mpix f/2.42 Mpix f/2.4
Obiektyw makro2 Mpix f/2.42 Mpix f/2.4
Przedni aparat16 Mpix f/2.1 IMX 47132 Mpix f/2.5

Różnicę widzimy w obiektywie głównym oraz selfie, ale swoją cegiełkę do jakości zdjęć dołożą różne procesory. W realme 7 znajdziemy MediaTeka Helio G95 wykonanego w 12-nm procesie litograficznym, a w realme 7 Pro teoretycznie wydajniejszego Snapdragona 720G w 8-nanometrowym procesie litograficznym. Teoretycznie, bo w benchmarkach lepiej prezentuje się propozycja z serii Helio G, a w dodatku realme 7 kupimy w opcjach z 6 lub 8 GB RAM-u, gdy realme 7 Pro oferuje wyłącznie 8 GB. 

Ekran realme 7 oferuje odświeżanie 90 Hz

Dziwnych z perspektywy papieru decyzji podjęto też w sprawie ekranu. Tylko realme 7 obsługuje 90 Hz. W realme 7 pro znajdziemy ekran o odświeżaniu "tylko" 60 Hz. Obydwa urządzenia oferują rozdzielczość Full HD+ (2400x1080 pikseli), ale realme 7 Pro ma ekran 6,4 cala - o jedną dziesiątą mniejszy niż w realme 7. Najważniejsza jest jednak technologia - w modelu z dopiskiem Pro znajdziemy matrycę Super AMOLED, zaś w podstawowej siódemce - LCD. 

Na korzyść realme 7 Pro przemawiają też głośniki stereo, które ulokowano w górnej i dolnej krawędzi. Poza tym smartfony posiadają slot na dwie karty Nano SIM plus kartę Micro SD. Urządzenia są dostępne w przedsprzedaży, a przy zakupie realme 7 Pro otrzymamy dodatkowo opaskę realme band.

Realme 7 jest już w naszej redakcji, podobnie jak POCO X3. Czekają nas zatem testy smartfonów, w których będzie działo się dużo. Śledźcie naszą działalność w mediach społecznościowych i na kanal, a tymczasem urządzenia znajdziecie w naszej porównywarce smartfonów.

Źródło: realme polska na Youtube

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Będzie tanio i dobrze? Realme pokazuje modele 7 i 7 Pro