PODPOWIEDZI:

Motorola obchodzi urodziny i patrzy w przyszłość

Motorola obchodzi urodziny i patrzy w przyszłość

Amerykańska Motorola obchodzi pod koniec tego miesiąca swoje dziewięćdziesiąte drugie urodziny. Niezwykle popularna za oceanem spółka, zdobywająca popularność także w Europie, dziś specjalizuje się w produkcji smartfonów i smartwatchy, jednak przed laty zaczynała od sprzedaży radioodbiorników samochodowych.

Historia Motoroli, należącej obecnie do koncernu Lenovo, jest silnie spleciona z rozwojem używanych po dziś dzień technologii telekomunikacyjnych i komputerowych. Kiedy w 1928 roku firma zaczynała sprzedaż własnych radioodbiorników samochodowych o nazwie Motorola, od których wzięła swoją nazwę, były one niezwykłym osiągnięciem inżynieryjnym, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem rosnącej liczby posiadaczy aut.

W trakcie II wojny światowej technicy spółki skupili się na rozwoju radiotelefonów używanych przez US Army, opracowując popularne walkie-talkie, by po wojnie zwrócić się ponownie w stronę zwykłych konsumentów, oferując im telewizory oraz domowe radia. Firma osiągnęła na tym polu ogromne sukcesy, stając się jednym z czołowych producentów elektroniki w Ameryce Północnej.

Pierwsza komórka Motoroli

W latach 60. radia Motoroli znalazły się na pokładach pierwszych misji kosmicznych, lądując wraz z nimi między innymi na Księżycu. Dekadę później firma przedstawiła światu swoje mikroprocesory, a także prototypowe modele telefonów komórkowych, z których pierwszy ujrzał światło dzienne w 1973 roku. To właśnie z nimi spółka związała swoją dalszą przyszłość. W latach 90. i 2000 w USA komórki Motoroli był wszechobecne i definiowały tamtejsze standardy oraz trendy w projektowaniu produktów mobilnych.

Dziś Motorola odrabia powoli swoją pozycję utraconą podczas smartfonowej rewolucji, która nastąpiła wraz z nadejściem pierwszego iPhone'a. Firma ma obecnie w swoim katalogu wiele modeli telefonów, które znajdują uznanie także w Europie.

Wśród nich możemy wymienić wprowadzaną właśnie na rynek serię Moto G9, a także testowany przez nas model Moto G8 Power. Nie można zapomnieć także o poważnej konkurencji dla składanego Samsunga Galaxy Z Flip, którą jest nadchodząca Motorola Razr 2.

Źródło: Lenovo Blog

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Motorola obchodzi urodziny i patrzy w przyszłość