PODPOWIEDZI:

Motorola Razr 2 wycieka - Powalczy z Galaxy Z Flip?

Motorola Razr 2 wycieka - Powalczy z Galaxy Z Flip?

Na rynku mamy obecnie trzech producentów elastycznych smartfonów. Huawei i Samsung decydują się na hybrydy, natomiast Motorola skupia się na konstrukcjach przypominających flip phone'y. Niebawem na rynek trafi Motorolę Razr 2, której wygląd i specyfikacja pojawiły się w sieci.

Motorola Razr przyszła dość niespodziewanie i okazała się telefonem z dość istotnymi ograniczeniami. Mała pojemność baterii oraz aparat w normalnej sytuacji usadowiłyby konstrukcję w średniej półce. Zdecydowano się jednak na elastyczny wyświetlacz oraz grzbiet, który był dość problematyczny i według testów CNET wytrzymał 27000 zgięć. Firma odpowiadała, że przeprowadzała własne testy, których rezultat był niemalże czterokrotnie lepszy (100000 zgięć), ale zła sława pozostała. 

Motorola Razr 2 pojawi się jeszcze w tym roku, by zatrzeć złe wrażenia i stać się elastyczną odpowiedzią na Samsunga Galaxy Z Flip 5G. Wcześniej wyciekła specyfikacja nowego składanego telefonu Motoroli, teraz wiemy, jak urządzenie będzie się prezentować.

Motorola Razr 2 będzie wyglądać podobnie do poprzednika

Niezawodny Evan Blass dostarcza informacji o Motoroli Razr 2, która podobnie do Samsunga Galaxy Z Flip doczeka się ulepszenia do sieci 5G. Jej nowa nazwa to "Motorola Razr 5G", co wynika z zastosowania procesora zdolnego do obsługi sieci najnowszej generacji. W tym przypadku będzie to Snapdragon 765 5G, którego mogliśmy zobaczyć w recenzji Oppo Reno3 Pro. Nie jest to najmocniejsza jednostka na rynku, ale wystarczy do codziennej pracy.

W wyglądzie możemy dostrzec kilka istotnych zmian. Pierwszą z nich jest przestrzeń na aparat. Motorola opiera się modzie, która zdominowała ranking smartfonów, czyli wielu obiektywom. Podobnie jak poprzednim razem, otrzymamy jedno oczko z tyłu i jedno we wcięciu nad ekranem. Nieco zmieni się kształt oraz pojawi się dodatkowa osłona, która ma zapobiec rysowaniu się. 

Motorola Razr 5G pojawi się w amerykańskich sieciach komórkowych w tym roku

Z renderów możemy także wywnioskować, że zmniejszy się wcięcie, które znajdziemy po rozłożeniu ekranu. Nie wiadomo, o ile będzie ono mniejsze. Warto jednak mieć na uwadze, że rozmiar telefonu także ulegnie zmianie. Plotki mówią o zwiększeniu wyświetlacza z 6,2 cala do 6,7 cala, co pozwoli konkurować z Samsungiem Galaxy Z Flip.

Sam smartfon stanie się lepszy dzięki podniesieniu pojemności do 8 GB RAM-u i 256 GB na pliki (pierwszy elastyczny Razr oferował 6/128 GB). Zwiększy się też bateria do pojemności 2845 mAh. Nie wiemy natomiast, ile może kosztować urządzenie z logiem Motoroli. Patrząc na porównywarkę smartfonów nie spodziewałbym się jednak niczego tańszego niż okolice 6500 złotych.

Źródło: Gizmodo

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Motorola Razr 2 wycieka - Powalczy z Galaxy Z Flip?