PODPOWIEDZI:

MSI spekulowało kartami graficznymi RTX 3000 na eBayu

MSI spekulowało kartami graficznymi RTX 3000 na eBayu

Należąca do MSI firma zajmująca się sprzedażą sprzętu komputerowego handlowała na boku najnowszymi kartami graficznymi producenta, wchodzącymi w skład poszukiwanej i trudno dostępnej serii GeForce RTX 3000. Urządzenia były dostępne na eBayu z prawie dwukrotną przebitką sugerowanej ceny detalicznej.

Karty graficzne z serii GeForce RTX 3000 (na razie są to modele RTX 3080 i RTX 3090) to obecnie obiekt marzeń wielu zapalonych graczy. Te niezwykle wydajne układy Nvidii zadebiutowały kilkanaście dni temu i z racji ogromnego zainteresowania nie są dostępne już w normalnej sprzedaży. Z powodu trudności w produkcji i ogromnej podaży o dwa tygodnie opóźniono premierę najtańszej karty z serii, a więc GeForce'a RTX 3070.

Aktualnie najnowsze GPU upolujemy jedynie w serwisach aukcyjnych, takich jak eBay, gdzie sprzedawane są przez spekulantów podwyższających ich ceny nawet o ponad 100 procent. Wśród nich znalazła się również firma Starlit Partner, należąca w całości do MSI. Fakt ten odkrył i wystawił na światło dzienne jeden z użytkowników serwisu Reddit.

Karta MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio była sprzedawana w zawyżonej cenie przez Starlit Partner

Starlit Partner wystawił na eBayu karty RTX 3090 oraz RTX 3080, wyprodukowane przez MSI, z ogromną przebitką. MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio mogliśmy kupić u sprzedawcy za 1359 dolarów, podczas gdy normalna cena detaliczna układu powinna wynosić nie więcej niż 760 dolarów. Mimo tego układy szybko znajdowały nabywców.

Krótko po nagłośnieniu sprawy MSI odcięło się od afery.Firma stwierdziła, że zaszła pomyłka w jej systemie magazynowym, która została wykorzystana przez pracowników Starlit Partner. Sprzedawca nie powinien mieć dostępu do nowych produktów producenta. Na co dzień zajmuje się on bowiem dystrybucją sprzętu po naprawach, a także wycofywanych ze sklepów starszych urządzeń MSI oraz końcówek serii.

Starlit Partner został zmuszony przez MSI do wycofania ze sprzedaży kart, a także zwrotu pieniędzy swoim klientom. Może to nastąpić w formie pełnej rekompensaty przy odesłaniu produktu albo zwrotu różnicy pomiędzy ceną detaliczną karty a tą, która pojawiła się na eBayu.

Źródło: Reddit

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
MSI spekulowało kartami graficznymi RTX 3000 na eBayu