PODPOWIEDZI:

PS5 ze wsparciem dla standardowych dysków SSD NVMe M.2

PS5 ze wsparciem dla standardowych dysków SSD NVMe M.2

Wczorajszy klip wideo opublikowany przez Sony, który przedstawił nam wnętrze PlayStation 5, zdradził wiele informacji na temat konstrukcji nadchodzącego systemu. Odpowiedział również w części na pytanie, jakiego typu dyski SSD będą wspierane przez system.

Na opublikowanym wczoraj filmie, w którym inżynier Sony rozebrał na części PS5, jego autorzy pokazali nie tylko imponujący system chłodzenia, ale również gniazdo rozszerzeń dla dysków SSD.

Do tej pory producent nie sprecyzował, w jaki konkretnie sposób użytkownicy będą mogli rozszerzyć wolne miejsce dyskowe konsoli, a także, jakie modele SSD będą fizycznie kompatybilne z systemem. Jest to ważne, bowiem według raportów, po odjęciu rezerwy systemowej, posiadaczom PlayStation 5 zostanie nieco ponad 650 GB wolnego miejsca na gry i aplikacje.

W przeciwieństwie do Xboksa w PS5 zainstalujemy standrodwy dysk SSD

Biorąc pod uwagę kształt oraz rodzaj portu zamontowanego we wnętrzu konsoli, PlayStation 5 powinno teoretycznie zaakceptować wszystkie standardowe dyski SSD NVMe M.2. Mowa tu o modelach dostępnych w najpopularniejszych rozmiarach, począwszy od kompaktowych napędów w standardach 2260 oraz 2240, a skończywszy na większych kartach 2280 montowanych w desktopowych pecetach.

Na razie nie ma jednak sensu wykupywać na zapas dostępnych w sklepach modeli dysków. Sony cały czas nie podało konkretnych wymagań technicznych, jakie muszą spełnić, poza transferem danych na poziomie 5,5 GB/s. Problemy z kompatybilnością mogą pojawić się także z powodu braku odpowiednich sterowników na pokładzie konsoli.

Na koniec dodajmy, że w przypadku Xboksa Series X i S gracze planujący instalację nowego dysku skazani zostali na zakup dedykowanych napędów SSD, które przygotowane są przez firmę Seagate. Za model o pojemności 1 TB zapłacimy jednorazowo ponad 800 złotych.

Źródło: PC Gamer

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PS5 ze wsparciem dla standardowych dysków SSD NVMe M.2