PODPOWIEDZI:

Za 1TB dysk do Xboksa Series X i S zapłacimy ponad 800 złotych

Za 1TB dysk do Xboksa Series X i S zapłacimy ponad 800 złotych

W sieci pojawiła się możliwość złożenia zamówienia przedpremierowego na dysk SSD dla Xboksa Series X oraz Series S. Konsumenci, którzy będą chcieli powiększyć ograniczoną przestrzeń na gry na obu konsolach, wynoszącą odpowiednio 1 TB lub 512 GB, muszą liczyć się z niemałym wydatkiem. Za dodatkowy dedykowany napęd zapłacą bowiem ponad 800 złotych.

Pre-ordery można składać na razie tylko w wybranych amerykańskich sklepach, takich jak BestBuy. Osoby decydujące się na zakup, po wydaniu 219,99 dolarów otrzymają w swoje ręce zaprojektowany z myślą o nowym Xboksie zewnętrzny napęd SSD. Jeżeli chodzi o wybór producenta dysku, gracze nie mają tu specjalnego wyboru. Nowe Xboksy będą współpracować jedynie z dedykowanymi modelami Seagate'a oznaczonymi logiem Xboksa.

Urządzenie, które wpinamy do specjalnego portu rozszerzeniowego konsoli, to niewielkich rozmiarów dysk PCI Express Gen4 x2 (NVMe), który dostępny jest na razie tylko w rozmiarze 1 TB. W przyszłości w sprzedaży pojawią się jednak także większe pojemności.

Użytkowników pecetów z pewnością nie zdziwi wysoka cena napędu Seagate'a. Jest ona bowiem porównywalna z tym, co oferują inni liczący się producenci dysków NVMe. Koszt ich zakupu rekompensuje niezawodność oraz niezwykła szybkość odczytu i zapisu danych.

Dysk SSD dla Xboksa Series X

Dodajmy, że do Xboksa Series X i S przy pomocy portu USB podłączymy także standardowe zewnętrzne dyski twarde o dowolnej pojemności. Zgodnie z wytycznymi Microsoftu zainstalujemy na nich jednak wyłącznie gry z poprzednich generacji konsol, wydane oryginalnie na Xboksie One lub Xboksie 360. Wszystkie next-genowe tytuły wykorzystują bowiem, w ten czy inny sposób, potencjał drzemiący w SSD.

Teoretycznie najbardziej zainteresowani kupnem dysku SSD powinni być właściciele tańszego Xboksa Series S, posiadającego jedynie 512 GB wolnego miejsca na gry. Ale napęd kosztujący tyle co połowa ich konsoli nie musi być specjalnie atrakcyjną propozycją.

W Polsce pre-ordery Xboksów Series i Series X są dostępne już od wtorku 22 września. Konsole kupimy w cenie 2249 złotych (Xbox Series X) oraz 1349 złotych (Xbox Series S).

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Za 1TB dysk do Xboksa Series X i S zapłacimy ponad 800 złotych