PODPOWIEDZI:

Nowa wersja Microsoft Office w przyszłym roku

Nowa wersja Microsoft Office w przyszłym roku

Obawy wielu użytkowników o to, że Microsoft Office 2019, który ukazał się blisko trzy lata temu, będzie ostatnią wydaną samodzielną edycją popularnego pakietu biurowego, okazały się mylne. Spółka potwierdziła, że kompletnie nowa wersja Office'a zadebiutuje w sprzedaży w 2021 roku.

Wspomniany lęk przed utratą dostępu do samodzielnej wersji oprogramowania jest w pełni zrozumiały. Od wielu lat Microsoft promuje bowiem intensywnie pakiet Microsoft 365. Oferuje on stały dostęp do standardowego lub rozszerzonego pakietu biurowego w zamian za opłacanie miesięcznej lub rocznej subskrypcji.

Jest ona dostępna w wielu różnych planach płatniczych skierowanych do klientów indywidualnych, firm oraz instytucji edukacyjnych. Spółka gwarantuje stałe aktualizacje programów, a także wsparcie techniczne abonamentom.

Nie wszystkim użytkownikom odpowiada jednak taki układ. Z niepokojem obserwują oni zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły na rynku profesjonalnego oprogramowania użytkowego.

Giganci i liderzy, tacy jak np. Adobe, przeszli praktycznie wyłącznie na model abonamentowy. Jego atrakcyjność wynika głównie z tego, że przywiązuje on konsumenta do danej platformy/aplikacji. W dłuższym okresie czasu przynosi też znacznie większe przychody deweloperom niż sprzedaż pojedynczych licencji.

Nowy Office zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku. Ukaże się on równocześnie na komputerach Windows PC oraz Apple Mac.

Źródło: Microsoft

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowa wersja Microsoft Office w przyszłym roku