PODPOWIEDZI:

PS5 bez nowych gier na gogle PlayStation VR

PS5 bez nowych gier na gogle PlayStation VR

Sony ma złe wieści dla miłośników wirtualnej rzeczywistości. PlayStation 5 nie otrzyma żadnych nowych gier korzystających z okularów PlayStation VR. Konsola będzie współpracowała z produkcjami VR tylko w ograniczonym trybie wstecznej kompatybilności.

Jeszcze na początku tego roku wielu posiadaczy gogli PlayStation VR wiązało duże nadzieje z nadejściem PlayStation 5. Spodziewali się bowiem, że konsola tchnie drugie życie w istniejące już gry wspierające wirtualną rzeczywistość na PlayStation 4 oraz będzie domem dla zupełnie nowych produkcji w pełni korzystających z mocy obliczeniowej PS5.

Niestety, okazało się, że nadzieje okazały się płonne, bowiem z miesiąca na miesiąc stawało się coraz bardziej jasne, że Sony niespecjalnie martwi się o przyszłość swoich okularów VR, które w sprzedaży pojawiły się w październiku 2016 roku.

PlayStation 5 skorzysta z gier na VR tylko w trybie wstecznej kompatybilności

Według ostatniego oświadczenia Sony nadchodząca gra Hitman 3, która ma posiadać tryb VR, pozwoli na zabawę z wirtualną rzeczywistością tylko w wersji na PlayStation 4. Podobnie sprawa wygląda w przypadku popularnego kosmicznego symulatora No Man's Sky, który w ulepszonej edycji na PlayStation 5 porzuci wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej. Gracze zmuszeni zostaną więc do wyboru pomiędzy ulepszoną grafiką i wydajnością w wersji na PS5 a możliwością zabawy z goglami PSVR.

Po raz kolejny Sony potwierdziło zatem, że PlayStation VR będzie działać na PlayStation 5 tylko w trybie wstecznej kompatybilności systemu. Nie należy oczekiwać, że gry z PlayStation 4 obsługujące VR otrzymają jakiekolwiek specjalne łatki poprawiające ich oprawę audiowizualną oraz wydajność, gdy są uruchomiane na PS5.

PSVR korzysta z kontrolerów Move oraz gamepada PlayStation 4

Co więcej, praktycznie definitywnie wyklucza to pojawianie się nowych gier na PSVR stworzonych już z myślą o możliwościach technicznych PlayStation 5. Warto zaznaczyć, że produkcje na PS5 nie „widzą” kontrolerów z PlayStation 4, w tym PlayStation Move i PlayStation Aim. Co więcej, aby podłączyć gogle do PlayStation 5, musimy posiadać dedykowana przejściówkę, która na razie dostępna jest tylko wysyłkowo po wypełnieniu specjalnego formularza na stronie internetowej PlayStation.

Nie wszystko jednak stracone. Niewykluczone, że Sony szykuje już zupełnie nową wersję okularów PSVR stworzoną od podstaw z myślą o PlayStation 5, która wykorzystuje nowy system sterowania i śledzenia ruchów użytkownika. Branżowi specjaliści spodziewają się, że gogle te mogą trafić do sprzedaży najwcześniej pod koniec 2021 roku.

Źródło: UploadVR

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PS5 bez nowych gier na gogle PlayStation VR