PODPOWIEDZI:

Mobilna aplikacja PlayStation pozwala na zdalną kontrolę konsoli

Mobilna aplikacja PlayStation pozwala na zdalną kontrolę konsoli

W ramach przygotowania do premiery PlayStation 5, Sony opublikowało nową mobilną aplikację PlayStation. Pozwala nie tylko na zakup gier w PlayStation Store oraz zarządzenia profilem PSN, ale oferuje także pakiet wcześniej niedostępnych opcji umożliwiających zdalną kontrolę konsoli.

Zupełnie nowa wersja aplikacji PlayStation, która jest już dostępna na urządzeniach z systemem Android (w wersji 6.0 lub wyższej) oraz iOS (w wersji 12.2 lub wyższej), pojawiła się dość znienacka, choć Sony od dawna zapowiadało zmiany w tej kwestii. Spora część nowości została przygotowana z myślą o nadchodzącym PlayStation 5.

Odświeżeniu uległy wszystkie najważniejsze aspekty działania aplikacji. Kompletnie przebudowano jej interfejs, korzystając z najnowszej wersji języka graficznego ekosystemu PlayStation, który został wykorzystany ostatnio do przebudowy przeglądarkowej odsłony PlayStation Store, a także stworzenia zaprezentowanego niedawno interfejsu PS5.

Z poziomu programu mamy dostęp do panelu zarządzania naszym profilem PSN, możemy przeglądać zdobyte trofea oraz sprawdzać osiągnięcia znajomych. Bez problemu odbierzemy lub wyślemy tu wiadomości do przyjaciół oraz dołączymy do grupowego czatu głosowego.

W aplikacji zrobimy również zakupy w PlayStation Store. Nabyte gry możemy następnie automatycznie zainstalować na uśpionej konsoli podpiętej do internetu. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli dodatkowo na swoim telefonie lub tablecie zarządzać pamięcią wewnętrzną systemu, usuwając zajmujące zbyt wiele miejsca tytuły. Poza tym kompletnie zdalnie uruchomią też na konsoli wybraną przez siebie grę, np. tuż przed wejściem do domu.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Mobilna aplikacja PlayStation pozwala na zdalną kontrolę konsoli