PODPOWIEDZI:

PlayStation 5 do kupienia tylko w sieci

PlayStation 5 do kupienia tylko w sieci

Sony ogłosiło oficjalnie, że światowa i europejska premiera PlayStation 5 odbędzie się jedynie w sieci. Konsole kupimy tylko w sklepach internetowych i nie będzie ona fizycznie sprzedawana w marketach oraz centrach handlowych.

Decyzja Sony wynika wprost z pogarszającej się sytuacji epidemicznej na świecie, zwłaszcza na kluczowym dla firmy rynku amerykańskim oraz europejskim. W obawie przed niekontrolowanym wzrostem zakażeń koronawirusem na Starym Kontynencie wiele krajów zatrzymało już pracę dużej części sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych, zaostrzając przepisy związane z kwarantanną

Wkrótce do sąsiadów dołączy również Polska. Rząd ogłosił wczoraj, że od 7 do co najmniej 29 listopada zamknie wszystkie szkoły, obiekty kulturalne, restauracje, galerie handlowe i sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby.

PlayStation 5 pojawi się w Polsce 19 listopada

Sytuację odczują z pewnością wszyscy gracze liczący na to, że w dniu premiery, wyznaczonym na 19 listopada, uda im się upolować jakiś egzemplarz konsoli na półce sklepowej. Dodajmy, że krótko po otwarciu pre-orderów obie wersje PlayStation 5 zniknęły błyskawicznie z oferty wszystkich marketów. Dla wielu fanów ostrzących sobie zęby na PS5 jedyną realną opcją stało się teraz odkupienie pre-ordera z przebitką kilkuset złotych lub śledzenie internetowych sklepów z nadzieją na to, że zaoferują one dodatkowe egzemplarze systemu.

Problemy będą miały jednak również osoby, którym udało się złożyć zamówienie przedpremierowe, ale z opcją odbioru osobistego. Co więcej, sprawa skomplikuje się, jeżeli wybrali oni również zakupy na raty, które wiążą się z przekazaniem danych osobowych oraz złożeniem ręcznego podpisu na dokumentach. Poszczególne sklepy zmuszone są teraz podjąć decyzję, jak rozwiązać te kłopoty logistyczne.

Polski oddział PlayStation nie wydał na razie żadnego oficjalnego oświadczenia. O sytuacji w kraju i premierze nowych konsol wypowiedziała się jednak rodzima filia Microsoftu. Zapewniła, że nie zmniejszy liczby egzemplarzy Xboksów Series X i Xboksów Series S wysłanych do sklepów po 10 listopada. Firma ma również współpracować blisko z sieciami sprzedaży, by zapewnić jak najszybszy transport urządzeń do graczy.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PlayStation 5 do kupienia tylko w sieci