PODPOWIEDZI:

Mobilne procesory samsunga w telefonach Xiaomi, Oppo i Vivo

Mobilne procesory samsunga w telefonach Xiaomi, Oppo i Vivo

Popularni chińscy producenci telefonów, tacy jak Xiaomi, Oppo i Vivo, mają przygotowywać się do przesiadki na mobilne procesory Samsunga z rodziny Exynos. Obecnie są to niezbyt dobrze oceniane chipsety, które pod względem wydajności pozostają w tyle za najpopularniejszymi układami na rynku.

O potencjalnej umowie Chińczyków z Samsungiem donoszą biznesowe serwisy w Korei. Spółka ma dostarczyć procesory dla Xiaomi i Oppo już za kilka miesięcy. Znajdą się one w najtańszych modelach smartfonów obu producentów, które ukażą się w 2021 roku. W tym samym czasie czipy trafią  również do nowych telefonów firmy Vivo, która niedawno z przytupem wkroczyła na polski rynek.

Informacja ta może zmartwić nieco fanów tanich telefonów dobrej jakości, z których znani są trzej producenci. Układy z rodziny Exynos nie są bowiem najlepiej oceniane przez entuzjastów. Odznaczają się ograniczonymi możliwościami i słabszą wydajnością oraz znacznie wyższymi temperaturami pracy. Ich zaletą jest jednak niska cena, a także brak problemów z dostępnością, która gwarantowana jest przez koreańskiego producenta.

Branżowi analitycy zauważają, że Samsung korzysta tym samym na niepewnej sytuacji, w jakiej znaleźli się chińscy wytwórcy telefonów. Z powodu ograniczeń amerykańskiego rządu mogą oni bowiem stracić w każdej chwili całkowity dostęp do najnowszych zachodnich technologii oraz zasobów czołowych dostawców mobilnych podzespołów.

Z tego powodu Huawei musiał zatrzymać praktycznie w całości produkcję własnych procesorów Kirin. Nie dziwne więc, że chińska branża szuka szybkich i alternatywnych rozwiązań, które pozwolą jej bez zbędnych przestojów kontynuować produkcję nowych urządzeń.

Źródło: Business Korea

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Mobilne procesory samsunga w telefonach Xiaomi, Oppo i Vivo