PODPOWIEDZI:

Nowe informacje na temat konfiguracji PlayStation 5

Nowe informacje na temat konfiguracji PlayStation 5

Pojawiające się w sieci pierwsze recenzje PlayStation 5 potwierdziły, że konsola zawiera szereg wcześniej nieznanych opcji konfiguracyjnych. Sony opublikowało także poradniki wideo, które mają pomóc nowym użytkownikom systemu.

Do światowej premiery PlayStation 5 zostało już tylko kilka dni. Serwisy branżowe na całym świecie zaczęły publikować już pierwsze recenzje nowego systemu. Zawierają one wiele szczegółów dotyczących platformy, które do tej pory nie były powszechnie znane lub nie zostały ujawnione przez Sony.

Niewątpliwą ciekawostką, jaka wyszła na światło dzienne, jest nowy ekran opcji ze zdefiniowanymi z góry ustawieniami gier. Za jego pomocą będziemy mogli wymusić na wszystkich uruchamianych produkcjach konkretną konfigurację, bez potrzeby modyfikowania jej z każdym razem podczas rozgrywki.

Nowe opcje konfiguracyjne PS5 ułatwią życie graczom

Zdecydujemy między innymi, czy stawiamy na zabawę ze wszystkimi fajerwerkami graficznymi, czy też preferujemy maksymalną płynność gry. W zależności od tytułu, określimy również poziom trudności, a nawet preferowany rodzaj kamery (widok z pierwszej lub trzeciej osoby). Zmienimy również domyślne ustawienia napisów oraz dubbingu aktorskiego.

Przy okazji pojawienia recenzji prasowych Sony opublikowało serię poradników wideo pokazujących krok po kroku, jak korzystać z PS5. Dzięki nim mogliśmy zobaczyliśmy nową metodę logowania się do sieci PSN. Będziemy mogli dokonać teraz tego szybko i bezpiecznie z poziomu smartfona lub tabletu z mobilną aplikacją PlayStation, która pozwala również na zdalną kontrolę konsoli.

Sony wytłumaczyło też, gdzie i jak zmieniamy ustawienia audio oraz kontrolerów. Wiemy też w jaki sposób przebiega proces przenoszenia gier zapisanych na PS4 na nowy system. Dokonujemy tego przy pomocy kabla sieciowego lub Wi-Fi. Obie konsole muszą być podłączone do internetu. W podobny sposób przenosimy save'y.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada. PS5 w tym miesiącu kupimy jedynie za pośrednictwem sklepów internetowych.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe informacje na temat konfiguracji PlayStation 5