PODPOWIEDZI:

Sony: Absolutnie wszystkie egzemplarze PS5 sprzedane

Sony: Absolutnie wszystkie egzemplarze PS5 sprzedane

Przedstawiciel Sony potwierdził, że firma sprzedała wszystkie wyprodukowane egzemplarze PlayStation 5. Podkreślił również, że problemy z zaopatrzeniem nie są jedynie wynikiem pandemii koronawirusa i najprawdopodobniej pojawiłyby się bez niej.

Rozbita na dwa etapy globalna premiera PlayStation 5 odbyła się 12 i 19 listopada. To, że zainteresowanie konsolą będzie duże, stało się jasne już wiele miesięcy temu. Jego intensywność przekroczyła jednak nawet najbardziej optymistyczne prognozy Sony. Konsole błyskawicznie wyprzedały się w Polsce już pierwszego dnia, co więcej podobna sytuacja miała miejsce na całym świecie.

W wywiadzie z rosyjską agencją informacyjną TASS, szef PlayStation, Jack Ryan potwierdził, że w tej chwili Sony sprzedało wszystkie wyprodukowane konsole PlayStation 5:

Sprzedaliśmy wszystkie konsole. Absolutnie wszystkie. Ostatni rok spędziłem, starając się wygenerować odpowiednio duże zainteresowanie PlayStation 5. Teraz jednak większość swojego czasu poświęcam na to, by zwiększyć naszą produkcję w stopniu, który zaspokoi ogromną podaż.

Wiele osób zrzuca winę za brak zadowalającej liczby PS5 w sklepach na międzynarodowe obostrzenia związane z pandemią. Co ciekawe, Ryan jest jednak przekonany o tym, że problemy z dystrybucją systemu i pustki w magazynach pojawiłyby się również bez niej.

Koronawirus odbił się bowiem najmocniej na procesie preprodukcji PS5, który w pierwszej połowie tego roku wymusił na inżynierach Sony pracę zdalną. W tym trybie nadzorowali oni linie produkcyjne, kalibrację maszyn, a także wdrażali oraz szkolili pracowników fabryk. Ryan pochwalił ich zaangażowanie i stwierdził, że mimo tych przeszkód osiągnęli cuda.

Gracze marzący w tym roku o kupnie nowej konsoli Sony muszą liczyć na obietnicę Ryana, który ponad tydzień temu zapewniał, że nowa partia PlayStation 5 pojawi się w sklepach tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: TASS

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Sony: Absolutnie wszystkie egzemplarze PS5 sprzedane