PODPOWIEDZI:

Xbox wkrótce również na Smart TV

Xbox wkrótce również na Smart TV

Microsoft zdradził, że w przeciągu najbliższego roku planuje rozszerzyć dostępność serwisu streamingowego gier xCloud. Istnieje duża szansa, że w tym czasie pojawi się on na telewizorach z funkcjami Smart TV.

Plany te zostały ujawnione na łamach serwisu The Verge, a ich źródłem był Phil Spencer, który w Microsofcie odpowiada za markę Xbox oraz wszystkie zagadnienia związane z gamingiem. Na razie aplikacja xCloud dostępna jest wyłącznie na telefonach i tabletach z Androidem.

Serwis, który pozwala na zdalną zabawę z blisko setką nowych i starszych gier z Xboksa, wystartował oficjalnie 15 września tego roku. Dla Spencera to jednak początek ekspansji xCloud. Telewizory będą kolejnym naturalnym krokiem jego rozwoju. W podobnym czasie usługa trafi do pecetowych przeglądarek internetowych oraz urządzeń z systemem iOS. Pojawi się też na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X/S. gdzie w zamierzaniach pozwoli np. szybko przetestować wybrane gry przed zakupem.

Na świecie sprzedano do tej pory setki milionów telewizorów z funkcjami Smart TV i znaczny procent z nich bez problemów obsłuży xCloud. W pierwszej kolejności będą to zapewne modele wyposażone w podstawową wersję systemu Android TV. Jedyną przeszkodą dla konsumenta jest wymóg posiadania bezprzewodowego kontrolera do Xboksa. W sklepach zaczęły się już pojawiać jednak pierwsze gamepady od podstaw zbudowane z myślą o xCloud.

Serwis xCloud jest na razie dostępny wyłącznie na urządzeniach mobilnych z Androidem

Największą zaletą usługi xCloud jest to, że w przeciwieństwie do konkurencji, takiej jak Google Stadia, konsumenci nie są zmuszeni do kupowania pojedynczych gier za pełną cenę. Wszystkie tytuły w usłudze są udostępniane od razu po opłaceniu abonamentu.

Także w przypadku ceny czeka nas niespodzianka. Serwis xCloud bez dodatkowych kosztów wchodzi bowiem w skład subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która w tej chwili oddaje już dostęp do ponad setki gier na Xboksie One i pecetach z Windowsem 10. Miesięczny koszt abonamentu w Polsce wynosi 54,99 złotych.

Istnieje prawdopodobieństwo, ze Microsoft podpisze umowę o współpracy z niektórymi wiodącymi producentami TV, którzy dzięki temu będą oferować swoje odbiorniki np. w komplecie z padami oraz kilkumiesięcznym abonamentem Xbox Game Pass.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xbox wkrótce również na Smart TV