PODPOWIEDZI:

Deluxe Ski Jump 2 – Kultowa gra za darmo na Androidzie

Deluxe Ski Jump 2 – Kultowa gra za darmo na Androidzie

W Google Play Store zadebiutowała oficjalnie darmowa wersja legendarnej pecetowej gry narciarskiej Deluxe Ski Jump 2. Ta prosta zręcznościówka cieszyła się niesamowitą popularnością w Polsce na początku lat 2000.

Deluxe Ski Jump 2 to klasyczna dwuwymiarowa gra sportowa, która pozwala nam wcielić się w skoczka narciarskiego. Tę kultową pozycję możemy jużpobrać całkowicie za darmo ze sklepu Google Play na dowolne urządzenie z systemem Android. Podczas zabawy gra wyświetla reklamy. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy zdecydować się na zakup premierowej wersji w cenie 12,99 złotych.

Poza obecnością banerów promocyjnych obie edycje Deluxe Ski Jump 2 nie różnią się od siebie w żaden inny sposób. Gra do złudzenia przypomina swój pecetowy pierwowzór sprzed kilkunastu lat. Jej prosta dwuwymiarowa grafika oferuje oryginalną i „oszałamiającą” rozdzielczość 320 na 200 pikseli.

Jak najdłuższe skoki będziemy starali się oddać na jednej z 32 dostępnych skoczni, których parametry wzorowane są na rzeczywiście istniejących obiektach. W wersji mobilnej jedynej zmianie uległ model sterowania, który wykorzystuje teraz przyciski ekranowe.

Pierwsza oraz druga część Deluxe Ski Jump pojawiły się na PC w krótkim odstępie czasu, w 1999 i 20001 roku, kiedy w naszym kraju panowała tzw. małyszomania. Wywołana została nieprzerwaną serią zwycięstw Adama Małysza na skoczniach narciarskich całego świata.

Z tymi niezwykle prostymi zręcznościówkami, których autorem był fiński programista Jussi Koskela, bawiły się wówczas setki tysięcy rodaków. Dzięki niewielkim rozmiarom (gry mieściły się w całość na jednej dyskietce) oraz niskim wymaganiom sprzętowym Deluxe Ski Jump i Deluxe Ski Jump 2 były także masowo instalowane na komputerach w szkołach oraz biurach.

Źródło: Mediamond

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Deluxe Ski Jump 2 – Kultowa gra za darmo na Androidzie