PODPOWIEDZI:

Pierwsze licencjonowane gamepady stworzone z myślą o xCloud

Pierwsze licencjonowane gamepady stworzone z myślą o xCloud

Nacon zaprezentował pierwsze licencjonowane kontrolery zaprojektowane z myślą o gamingowym serwisie streamingowym xCloud, który od 15 września dostępny jest również w Polsce. Zostały one stworzone dla smartfonów z Androidem i przyjmują formę obudów/doków o regulowanej szerokości.

Kontrolery Nacona z serii MG-X dostępne będą w dwóch wariantach (Standard i Pro). Oba powstały we współpracy z Microsoftem i posiadają oficjalne oznaczenia oraz przyciski xboksowych gamepadów, a także ich pełną funkcjonalność, która niewątpliwie przyda się w grach dostępnych na xCloud. Premiera przewidywana jest na początek przyszłego roku.

Konstrukcja obu modeli MG-X oparta jest o regulowaną obudowę, w którą wsuwamy smartfona. Po jej obu stronach umieszczone zostały połówki standardowego pada, które zamieniają smartfona w przenośną konsolą podobną np. do Nintendo Switch.

Patent ten nie jest oczywiście niczym nowym. Na rynku znajdziemy bowiem całą masę tanich i droższych kontrolerów tego typu, po raz pierwszy mamy jednak do czynienia z produktem licencjonowanym przez Microsoft.

Standardwoy kontoler MG-X przyjmuje kompaktową formę

Co jednak ciekawe, urządzenia z serii MG-X łączą się z telefonem bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth w wersji 4.2. Według producenta dzięki wbudowanej i ładowalnej baterii działają one nieprzerwanie ponad 20 godzin. Warto zaznaczyć, że oba kontroler są w pełni regulowane i umieścimy w nich dowolne smartfony o przekątnej ekranu nieprzekraczającej 6,7 cala.

Standardowy kontroler MG-X przyjmuje kompaktowe rozmiary, zachowując jednak pełną funkcjonalność droższego modelu. Wersja Pro kontrolera korzysta z kolei z designu klasycznego xboksowego pada i posiada wydłużone oraz ergonomiczne uchwyty uprzyjemniające dłuższe sesje z grami.

Wersja Pro kontrolera MG-X przypomina przepołowionego gamepada do Xboksa

Przypomnijmy, że serwis xCloud wystartował oficjalnie 15 września. Pozwala on na streamowanie ponad setki gier z Xboksa oraz PC bezpośrednio na ekrany urządzeń mobilnych z systemem Android.

W przeciwieństwie do konkurencji, takiej jak Google Stadia, użytkownicy xCloud nie są zmuszeni do kupowania pojedynczych gier za pełną cenę. Wszystkie tytuły w usłudze zostały udostępnione od razu po opłaceniu abonamentu. Co więcej, xCloud wchodzi bez dodatkowych kosztów w skład subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, której miesięczna cena wynosi 54,99 złotych.

Źródło: Nacon

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwsze licencjonowane gamepady stworzone z myślą o xCloud