PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

PS5 rejestruje głos graczy podczas zdobywania trofeów

PS5 rejestruje głos graczy podczas zdobywania trofeów

Okazuje się, że PlayStation 5 nagrywa nasz głos oraz dźwięki z otoczenia za każdym razem, gdy zdobywamy nowe trofeum w grze. Przed faktem tym ostrzegają się obecnie użytkownicy systemu.

Posiadacze PlayStation 4 są przyzwyczajeni do tego, że w chwili zdobycia trofeum konsola automatycznie robi zrzut ekranu i zapisuje go na dysku. W PlayStation 5 funkcja ta została jednak rozszerzona, dzięki czemu system rejestruje i zapisuje kilkunastosekundowy klip wideo archiwizujący nasze osiągnięcie.

Jak się okazuje, niektórzy gracze nie zdawali sobie sprawy z tego, że w chwili triumfu konsola równocześnie nagrywa również wszystkie dźwięki z otoczenia przy pomocy wbudowanego w kontroler mikrofonu. Na szczęście filmy nie są nigdzie publikowane i udostępniane bez naszej zgody.

Posiadacze PS5, który poświęcili chwilę na zapoznanie się z opcjami systemu, zazwyczaj zdecydowali się już dawno wyłączyć opcję zapisywania filmów z trofeami, między innymi dlatego, że bardzo szybko zajmują one coraz większą ilość ograniczonego miejsca na dysku konsoli. Nadal jednak większość właścicieli konsoli polega w dużej mierze na domyślnych ustawieniach, w których funkcja kreacji klipów jest wciąż aktywna.

Aby uchronić się przed przypadkowym nagraniem, powinniśmy całkowicie wyłączyć mikrofon gamepada bezpośrednio w opcjach systemowych. Dla zachowania prywatności warto też do minimum ograniczyć ilość danych, którymi dzielimy się z PlayStation, o co jesteśmy zresztą pytani podczas rozruchowej konfiguracji urządzenia.

Źródło: Wccftech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
PS5 rejestruje głos graczy podczas zdobywania trofeów