PODPOWIEDZI:

Pierwsze inteligentne monitory od Samsunga - Z funkcjami Smart TV

Pierwsze inteligentne monitory od Samsunga - Z funkcjami Smart TV

Samsung zaprezentował pierwszą linię "inteligentnych" monitorów z funkcjami smart TV, wbudowanymi możliwościami transmitowania obrazu bezpośrednio z komputera PC lub smartfona, a także opcją uruchomienia na nich prostych aplikacji biurowych po podłączeniu myszki i klawiatury. Urządzenia wchodzące w skład nowej serii będą dostępne w kilku wariantach różniących się przekątnymi ekranu.

Samsung zapowiedział w sumie trzy smart-monitory, które stanowią dość unikalną hybrydę klasycznego telewizora oraz ekranu komputerowego przeznaczonego do pracy i rozrywki. Model M5 pojawi się w sklepach za kilka tygodni i będzie dostępny w dwóch wariantach, z ekranem o przekątnej 27 lub 31 cali. Samsunga M7, który wzbogacony zostanie o kilka dodatkowych funkcji oraz ekran 34 cali, kupimy na początku grudnia.

Inteligentny, ale w Full HD - Samsung M5

Funkcje multimedilane monitora zapewnia system Tizen OS

Obie wersje monitora M5 wspierają obraz w maksymalnej rozdzielczości 1080p oraz technologię HDR (standard HDR10). Mogą zostać postawione na biurku lub powieszone na ścianie. Urządzenia mają również wbudowany moduł Wi-Fi, a także niewielkie głośniki 5-watowe z mikrofonem, pozwalającym na ich głosową obsługę przy pomocy oprogramowania Bixby 2.0, Alexa i Asystent Google.

Największą zaletą urządzenia są oczywiście wspomniane już funkcje smart TV, które obsługuje system operacyjny Tizen OS w wersji 5.5. Sprzęt ma zainstalowane najpopularniejsze aplikacje multimedialne, takie jak YouTube czy Netflix, którymi sterujemy za pomocą dołączonego pilota. Pozostałe przydatne aplikacje możemy dodać przez sklep Samsunga.

Dodatkowo Samsung M5 może również streamować obraz z komputera PC lub smartfona (aplikacja Samsung DeX), korzystając z sieci lokalnej lub połączenia NFC. Warto nadmienić, że po podłączeniu myszki i klawiatury możemy uruchomić bezpośrednio na monitorzesieciowy pakiet Office 365. Monitor posiada dwa wejścia HDMI 2.0 oraz dwa porty USB-A.

Sugerowana cena Samsunga M5 to 230 dolarów (ok. 875 złotych) za wersję 27-calową lub 280 dolarów (ok. 1065 złotych) za wersję 31-calową.

Samsung M7 - Rozrywka w 4K

Samsung N7 świetnie sprawdzi się w połączeniu z laptopem

Pod względem podstawowej funkcjonalności i wyglądu, Samsung M7 nie różni się specjalnie od modelu M5. Jego ekran o przekątnej 34 cali obsługuje jednak obraz w rozdzielczości 4K. Sprzęt wyposażony został przez producenta także w dodatkowe złącza.

Poza dwoma wejściami HDMI 2.0 i trzema USB-A znajdziemy tutaj również wejście USB-C, przez które możemy przesyłać sygnał wideo, a także dodatkową 65-watową wtyczkę zasilającą do podłączenialaptopa. Opcje multimedialne urządzenia pozostają bez zmian. W zestawie jest też identyczny pilot, co w modelach M5.

Sugerowana cena Samsunga M7 wynosi 400 dolarów (ok. 1520 złotych).

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwsze inteligentne monitory od Samsunga - Z funkcjami Smart TV