PODPOWIEDZI:

Apple rusza z akcją wymiany baterii w MacBookach Pro

Apple rusza z akcją wymiany baterii w MacBookach Pro

Apple rozpoczyna akcję wymiany wadliwych baterii w MacBookach Pro wykonanych w 2016 i 29017 roku. Na darmową naprawę mogą liczyć wszyscy posiadacze tych komputerów, w tym także klienci kupujący objęte programem laptopy w naszym kraju.

Akcja jest wynikiem wadliwej konstrukcji baterii w MacBookach Pro wyprodukowanych pomiędzy październikiem 2016 roku a jesienią 2017 roku. Objęci zostali nią wszyscy właściciele tego sprzętu, bez względu na to, czy ich oryginalna gwarancja sprzętowa już dawno temu wygasała. Wymiana dokonywana jest w autoryzowanych punktach serwisowych i to bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Problem związany z bateriami na szczęście nie należy do kategorii niebezpiecznych, grożąc np. wybuchem, ale jest w stanie skutecznie utrudniać życie. Dotknięte nim laptopy nie są bowiem w stanie naładować baterii powyżej jednego procenta jej oryginalnej mocy.

Lista modeli MacBooków pro z potencjalnie wadliwymi bateriami:

  • MacBook Pro (13 cali, 2016 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13 cali, 2017 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13 cali, 2016 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13 cali, 2017 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (15 cali, 2016 r.)
  • MacBook Pro (15 cali, 2017 r.)

Aby móc skorzystać z bezpłatnej naprawy, wpierw upewniamy się jednak, czy w statusie MacBooka w systemie operacyjnym widnieje komunikat „Zalecany serwis”. Następnie kontaktujemy się z infolinią lub punktem serwisowym, by umówić się na kontrolę komputera i ewentualną wymianę wadliwego podzespołu.

Źródło: Apple

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Apple rusza z akcją wymiany baterii w MacBookach Pro