PODPOWIEDZI:

Nvidia zagra na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Nvidia zagra na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Gracze we współpracy z Nvidią zagrają na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Akcja charytatywna firmy odbywa się już piąty rok z rzędu - tym razem w dniach od 13 do 15 grudnia. Osoby związane ze środowiskiem gamingowym (znani gracze, e-sportowcy i inni twórcy) wezmą udział w 60-godzinnej transmisji sieciowej. Podczas niej zbierane będą datki.

Wpływy z charytatywnej inicjatywy graczy zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Wszelkie fundusze zostaną więc przeznaczone na seniorów. Stowarzyszenie wspiera tych, którzy cierpią z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej. Niesie pomoc potrzebującym powyżej 60 roku życia i przeciwdziała marginalizacji osób starszych.

- Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

W poprzednich inicjatywach charytatywnych Nvidia wspierała pacjentów z Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik zajmującej się wybudzaniem osób w śpiączce, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei i fundację DKMS skupiającą dawców szpiku. Jak dotąd wydarzenia obrodziły łącznie w 250 tysięcy złotych przeznaczonych na rzecz wymienionych podmiotów.

Omen X2S grafika promocyjna przy akcji charytatywnej Nvidii

Zastanawiacie się pewnie, kto będzie brał udział w transmisji? Pojawią się na przykład Rojo, Nervarien, Izak i Soushibo. To jedni z czołowych twórców treści związanych z grami na polskim YouTube. Co istotne do współpracy zaangażował się też X-KOM. Przy zakupie laptopów z serii OMEN X, część zysku sklep przekaże na rzecz akcji charytatywnej. Oczywiście pod warunkiem, że laptop kupicie w trakcie transmisji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie - https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/nvidia-charity-stream/.

Zobacz też:

Źródło: GammaPR.

blog comments powered by Disqus
Nvidia zagra na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich