PODPOWIEDZI:

ASUS na targach CES 2020 - Animowane laptopy dla gracza?

ASUS na targach CES 2020 - Animowane laptopy dla gracza?

Na CES 2020 firma ASUS pokazała kilka laptopów gamingowych. Tegoroczne targi powitały kolejne urządzenia z serii ASUS Tuf Gaming i dwa ultrasmukłe Zephyrusy pod szyldem Republic of Gaming. Model G15 to przede wszystkim matryca o odświeżaniu do 240 Hz, a wersja 14-calowa jest z kolei najbardziej wydajną przenośną maszyną w tym segmencie rozmiarowym.

Przynajmniej tak twierdzi producent. Notebook gamingowy Zephyrus G14 to sprzęt, który wypakowano najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W obudowie o grubości mniejszej od 20 milimetrów zmieściły się na przykład mobilny procesor AMD Ryzen serii 4000, tworzony w procesie technologicznym 7 nanometrów i karta graficzna Nvidia Geforce RTX 2060. 

Ta ostatnia jest wspomagana technologią ROG Boost, która pozwala jej uzyskać nawet 1298 MHz przy poborze 65 watów mocy. To procesor graficzny z serii przystosowanej do renderowania Ray Tracingu w grach (lepsze dynamiczne oświetlenie), jest więc też na tyle mocny, aby posłużyć do najnowszych produkcji i modelowania 3D.

Plecy w notebooku ROG Zephyrus G14

Tymi możliwościami można się cieszyć na ekranie w jednej z dwóch możliwych rozdzielczości. W zależności od wybranego modelu może to być Full HD lub WQHD. Czemu ktoś miałby się zdecydować na gorszą jakość? Matryca 1080p charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 120 Hz - w sam raz dla miłośników bardziej dynamicznych gier. Dodatkowo wsparcie dla Adaptive Sync wyeliminuje rwanie obrazu.

Co jeszcze warto wiedzieć o Zephyrusie G14? To, że wspiera maksymalnie 32 gigabajtów pamięci RAM, wyposażony będzie w dysk SSD o pojemności do 1 TB i ma interesujące plecy. Na pokrywie maszyny znajduje się w wybranych modelach matryca AniMe Matrix, bazująca na diodach mini LED. Dzięki niej można spersonalizować obudowę, wrzucając na nią proste animowane grafiki.

Co warto wiedzieć o Zephyrus G15?

Większy brat 14-calowego modelu (tak naprawdę tylko o jeden cal w przekątnej) może nie ma tak widowiskowej obudowy, może jednak pochwalić się wyższą wydajnością. Co prawda karta graficzna jest taka sama, ale za to producent sprecyzował procesor - sercem urządzenia będzie AMD Ryzen 7 4800HS. Jest w stanie obsłużyć 16 wątków i powinien zagwarantować wydajną i oszczędną pracę.

Zephyrus G15 ROG przód

Najciekawszy jest jednak ekran. W niektórych dostępnych wersjach Zephyrus G15 będzie w stanie pracować z maksymalną częstotliwością odświeżania 240 Hz. To czterokrotnie więcej od standardowych ekranów. Takie odświeżanie przełoży się na krystalicznie ostry ruchomy obraz i przewagę w grach sieciowych.

Szukasz wydajnego laptopa? Zobacz nasz ranking notebooków - pojawiają się tam też Asusy.

Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu, także w tym wyświetlacz został zatwierdzony przez PANTONE. To gwarantuje precyzję odwzorowania barw. Matryca IPS ma mieć szerokie kąty widzenia i stuprocentowe pokrycie przestrzeni barwnej sRGB. Producent zwraca też uwagę na stosunek ramek do ekranu, który wynosi 81% na korzyść tego drugiego.

Laptopy z serii ASUS TUF Gaming na CES 2020

Najnowsza rodzina laptopów TUF Gaming, cechująca się poprawioną wydajnością, to w zasadzie cztery modele. Laptopy TUF Gaming A15 i F15 z matrycą, jak sama nazwa wskazuje, 15-calową i A17, a także F17 - większe o dwa cale. Notebooki mają zaoferowaćwrażenia nieosiągalne dotąd w takiej cenie.

Tylko że nie dodaje ile będą kosztować. A szkoda, bo na papierze prezentują się dosyć nowocześnie. Modele z A w nazwie oferowane są w wariantach z różnymi procesorami AMD Ryzen Mobile 4000 (aż do opcji ośmiordzeniowej) i karty graficzne NVIDIA z maksymalnym wariantem RTX 2060. Wersja F będzie dostępna w dalszej części tego roku i różni się przede wszystkim procesorem - zastosowano w niej podzespoły Intel Core 10. generacji.

Podświetlana klawiatura w Asus TUF 2020

Jeżeli o wyświetlanie obrazu chodzi, tu brak rozczarowań. Ekrany IPS z szerokimi kątami widzenia i smukłymi ramkami NanoEdge, zapewnią sporą częstotliwość wyświetlania. Nawet do 144 Hz w modelach 15-calowych i 120 Hz przy większych wariantach. Tearing ma wyeliminować wsparcie wspomnianej wcześniej technologii Adaptive Sync.

Rok temu recenzowaliśmy sprzęt z serii TUF - trafił do nas na test Asus FX705GD

Graczy zaciekawi klawiatura. Zastosowano w niej pełnowymiarowe układy znane ze sprzętu desktopowego i wytrzymałe przełączniki, które szybko reagują na nacisk. Co ważne - całość jest podświetlana i programowalna. Użytkownik może dostosować kolory i efekty zgodnie z potrzebami, a także zmieniać oświetlenie w zależności od ustalonego profilu pracy.

Źródło: asusnews.pl

blog comments powered by Disqus
ASUS na targach CES 2020 - Animowane laptopy dla gracza?