PODPOWIEDZI:

IEM odwołane? Koronawirus w natarciu

IEM odwołane? Koronawirus w natarciu

Jeżeli planowaliście wypad na tegoroczny IEM - zmieńcie plany. Impreza została odwołana przez koronawirusa. No może nie do końca odwołana. Jak najbardziej się odbędzie, ale… bez publiczności.

Intel Extreme Masters 2020 zostanie transmitowany w Internecie i poprzez kanały telewizyjne. To pokłosie decyzji wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Według słów z informacji prasowej rozsyłanej przez organizatorów zwlekał do ostatnich chwil z anulowaniem zgody na imprezę. 

- O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności - dowiadujemy się poprzez Biuro Prasowe IEM.

Na szczęście organizatorzy pomyśleli o osobach, które już wydały pieniądze na bilety. Właśnie pracują nad dotarciem do tych osób, a także innych gości i przedstawicieli mediów. Opłata wniesiona za bilet zostanie zwrócona - nie wiadomo jednak, co z resztą kosztów, które pewnie ponieśli przyjeżdżający. Kwestie zarezerwowanych dojazdów i miejsc w hotelach trzeba będzie rozstrzygać indywidualnie.

Katowice stolicą esportu

Co ważne - prasa posiadająca akredytację wciąż będzie mogła dostać się na wydarzenie. Z tego względu najważniejsze informacje nadal będzie można znaleźć również poza oficjalnymi źródłami.

To nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o tym, że anulowano MWC - z winy koronawirusa. Jeden z większych targów elektroniki użytkowej (głównie urządzeń mobilnych) organizowany corocznie został całkowicie przeniesiony na przyszły rok. Spekuluje się, że Barcelona będąca gospodarzem imprezy i rząd Hiszpanii nie wydali zgody na jej organizację w świetle szalejącej choroby.

Źródło: Biuro Prasowe IEM.

blog comments powered by Disqus
IEM odwołane? Koronawirus w natarciu