PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

MWC anulowane - Winny koronawirus

MWC anulowane - Winny koronawirus

Anulowano MWC - międzynarodowe targi komórkowe - ze względu na koronawirusa. Zaplanowane na ostatni tydzień lutego, pomiędzy 24 a 27 dniem miesiąca, wydarzenie miało gościć największych producentów mobilnych urządzeń elektronicznych. Nie odbędzie się, jak informuje Wired, przez brak porozumienia z rządem Hiszpanii.

O tym, że choroba ma wpływ na wydarzenie, mówiło się już od jakiegoś czasu. Niedawno koronawirus pokonał Huawei i Sony. Ten pierwszy miał w planach zrezygnować z pracowników pochodzących z Państwa Środka, zastępując ich na stoisku europejczykami, a drugi całkowicie zarzucił wystawę na MWC, przenosząc premiery na Youtube. Zresztą, wycofywali się też inni najwięksi - na przykład Facebook, Amazon, LG i Intel.

Najgorsze oczekiwania w końcu się spełniły. Organizatorzy poinformowali o rozwiązaniu MWC 2020 i podali przyczyny tej decyzji w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie.

- Z uwagi na chęć zapewnienia bezpiecznej i zdrowej przestrzeni w Barcelonie i Hiszpanii ogółem, GSMA zdecydowało się anulować MWC Barcelona 2020. To dlatego, że globalne zagrożenie koronawirusem, troska o podróżujących i inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie wydarzenia - powiadamiają w informacji prasowej organizatorzy.

Co dalej z MWC, kiedy premiery urządzeń?

Organizatorzy już zapowiedzieli, że wydarzenie nie odbędzie się w tym roku w innym terminie. Ogłosili za to pracę nad przygotowaniem przyszłorocznej imprezy. Ową w Europie znowu będzie gościła Barcelona. W tym roku spodziewano się przybycia ponad 100 tysięcy ludzi z około 200 krajów - to poważny zastrzyk gotówki dla miasta.

Jak podaje El Pais, MWC co roku tworzy około 14 tysięcy tymczasowych stanowisk w mieście. Na targach Barcelona zarabia więc bagatela 492 miliony euro. Nic dziwnego, że zwlekano z ogłoszeniem odwołania imprezy do ostatniej chwili, próbując wcześniej przedsięwziąć szereg wskazówek mających zwiększyć bezpieczeństwo od zarażenia wirusem.

Logo MWC Barcelona

Wystawcy na pewno nie zrezygnują z premier swoich urządzeń, istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że w większości przypadków odbędą się one zdalnie. Zapewne giganci pójdą w ślady Sony, organizując transmisje internetowe poprzez serwisy streamingowe.

Możecie liczyć na to, że my będziemy trzymać rękę na pulsie - dowiecie się wszystkiego o najlepszych smartfonach i innych rozwiązaniach mobilnych na ten rok.

Jak dotąd odnotowano ponad 42 tysiące potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Około 1000 zarażonych osób w Chinach zmarło. Choroba dociera do różnych krajów Europy; przypadki pojawiały się we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W Polsce hospitalizowanych jest 48 osób z podejrzeniem koronawirusa.

Źródło: Wired, El Pais, MWC, RMF24.

blog comments powered by Disqus
MWC anulowane - Winny koronawirus