PODPOWIEDZI:

Lumix DMC-GH2 – topowa hybryda

Lumix DMC-GH2 – topowa hybryda

Aparaty hybrydowe zadomowiły się na dobre na rynku. I nie ulega wątpliwości fakt, że konstrukcje takie będą cieszyć się coraz większą popularnością, co pośrednio potwierdzają także kolejne modele trafiające do sprzedaży.

Jeszcze przed świętami do sprzedaży w naszym kraju trafił najnowszy aparat hybrydowy Panasonica – Lumix DMC-GH2. Jest to topowy model z serii G wykorzystującej coraz popularniejszy system Mikro Cztery Trzecie, który łączy największe zalety kompaktów – niewielkie gabaryty – z tym co najlepsze w lustrzankach – czyli z doskonałą jakością zdjęć.

Nowa hybryda Panasonica wykorzystuje dobrze już znane z modelu G2 sterowanie dotykowe, które w połączeniu z 3-calowym, odchylanym i obrotowym ekranem LCD oraz wbudowanym wizjerem zapewnia swobodną i intuicyjną pracę z aparatem. Producent chwali się także super szybkim autofokusem z czasem reakcji około 0,1 sekundy. Ponadto wprowadzono zmiany w konstrukcji matrycy i procesora obrazu. Efektywna rozdzielczość podniesiono do 16,05 megapikseli oraz zastosowano nową wersję układu przetwarzania Venus Engine FHD. Oba te elementy mają być gwarancją wysokiej jakości wykonywanych zdjęć.

GH2_3

Oczywiście DMC-GH2 umożliwia nagrywanie filmów Full HD 1920x1080 przy bitrate 24 Mb/s. W tym przypadku ciekawą opcją jest nowy tryb Variable Movie, który umożliwia kręcenie filmów ze zmienną częstotliwością rejestrowania klatek w celu uzyskania efektu przyspieszenia lub zwolnienia. Do novum w tej serii aparatów należy zaliczyć funkcję EX Tele Conversion, która jest dostępna zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania a pozwala na skorzystanie z cyfrowego zoomu.

GH2_1

Dla części użytkowników przydatna okaże się również opcja przesyłania sygnału podczas nagrywania, dzięki czemu możemy monitorować efekty naszej pracy na zewnętrznym, dużym ekranie. Pewnych zmian doczekał się także tryb iA (Intelligent Auto), który został wzbogacony o funkcję Intelligent D-range Control (inteligentne sterowanie zakresem dynamicznym).

GH2_2

Według Panasonica sugerowana cena detaliczna modelu Lumix DMC-GH2, z obiektywem Lumix G VARIO HD 14-140mm (F4.0-5.8 ASPH), w Polsce wynosi 6499 PLN. Na szczęście rzeczywiste ceny sklepowe są nawet o tysiąc złoty niższe.

blog comments powered by Disqus
Lumix DMC-GH2 – topowa hybryda