PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Europejczycy wolą duże telewizory - Samsung wychodzi naprzeciw promocją

Europejczycy wolą duże telewizory - Samsung wychodzi naprzeciw promocją

Samsung zlecił badanie, z którego wynika, że Europejczycy marzą o większych telewizorach. Firma zgrała to też z promocją, która pozwala skorzystać z przedłużonego do 60 dni okresu na zwrot produktu. Ta potrwa do 11 kwietnia 2020 roku i pozwoli niezdecydowanym na ewentualny zakup większego ekranu.

Jak wynika z przeprowadzonych przez jednego z czołowych producentów sprzętów RTV i AGD badań, aż 81 procent kupujących duże telewizory wybiera model o rozmiarze od 55 cali wzwyż. Co ciekawe, średnio 69 procent ankietowanych informuje, że przy następnym zakupie będzie już celowało w jeszcze większe ekrany.

Samsung podzielił się też bardziej szczegółowymi statystykami zebranymi jesienią 2019 roku w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech (przy czym grupą docelową byli nabywcy telewizorów o przekątnej 55 cali i więcej). W Polsce 57 procent badanych żałuje, że nie wybrało większego ekranu, podczas gdy w Wielkiej Brytanii liczba ta wynosiła 80 procent.

Samsung QLED Q80R na stoliku

Swoją drogą, jak wynika z badań IHS Markit - popularyzacja coraz większych rozdzielczości owocuje zwiększaniem się średniej przekątnej telewizora. Do 2023 osiągnie poziom 48,3 cala. Pokazują to też wyniki sprzedaży samej firmy. W całym 2019 roku Samsung sprzedał w Polsce prawie 500 sztuktelewizorów QLED 8K, z czego 80% to modele o przekątnej 65 cali wzwyż. 

To może być też zasługa nowoczesnych technologii, którymi producent wypełnia swoje propozycje. Między innymi Inteligentnym Skalowaniem do 4K i 8K. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie poprawić jakość wyświetlanego obrazu, wykorzystując uczenie maszynowe i bazę danych do sztucznego powielenia wyświetlanych pikseli w źródle. Takie systemy to podstawa, na którą zwracamy uwagę, tworząc ranking telewizorów.

Samsung Q85 w salonie

Wspomniana na początku promocja dotyczy wybranych modeli telewizorów o rozmiarze ponad 65 cali. Ich listę można znaleźć pod tym adresem - https://www.samsung.com/pl/tvs/qled-tv/nie-zaluj-sobie-wielkich-emocji/. Objęte promocją są czołowe sklepy z elektroniką - m.in. RTV Euro AGD, Media Markt i Media Expert. Ewentualny zwrot jest akceptowany przy zachowaniu paragonu i oryginalnego opakowania.

Zobacz też:

Źródło: Samsung, Pulsenews.

blog comments powered by Disqus
Europejczycy wolą duże telewizory - Samsung wychodzi naprzeciw promocją