PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Czy Xiaomi Mi Watch będzie sterował samochodem?

Czy Xiaomi Mi Watch będzie sterował samochodem?

Szykuje się nowa aplikacja dla Xiaomi Mi Watch, która będzie miała funkcje dotyczące kontroli nad autem... powiedzmy. O co konkretnie chodzi i czy ta aplikacja ma w sobie coś innowacyjnego? O tym w poniższym newsie.

Na Xiaomi Mi Watch zmierza nowa aplikacja, która jeszcze bardziej rozkręci współpracę pomiędzy Xiaomi a NIO. Ta druga firma to chiński producent samochodów, który specjalizuje się projektowaniu i rozwoju elektrycznych pojazdów autonomicznych.

Już po tym wstępie łatwo się domyślić, że nowe oprogramowanie dotyczy właśnie obsługi elektrycznego samochodu. W serwisie Gizmochina pojawił się screen z apki. Oto on:

aplikacja do sterowania samochodem elektrycznym NIO

Dużo może nie zdradza, ale na Gizmochina są podane pewne konkrety. Dzięki aplikacji użytkownik nazwie swoją brykę (nada pseudonim), sprawdzi podstawowe informacje (przebieg, poziom mocy, poziom naładowania, stan ciśnienia w oponach), ustawi poziom klimatyzacji czy zamknie lub otworzy się drzwi, bagażnik bądź okna.

Mało wiadomo o jeszcze bardziej rozwiniętym zdalnym sterowaniu, choć póki co raczej nie ma co liczyć na jakieś innowacyjne funkcje. Wspominałem już o sterowaniu klimą, oknami i drzwiami, lecz nie jest to rewolucyjne rozwiązanie.

Mówi się także o lokalizacji samochodu, ale niestety w bardzo uproszczonej wersji - pojazd zacznie migać światłami. Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby funkcja lokalizacji na mapie.

Pamiętajmy jednak, że to dopiero wstępne informacje, a aplikacja ma spory potencjał.

Pewnie za kilka lat większość nowych samochodów będzie miało dedykowane aplikacje mobilne do zdalnej kontroli. Właśnie w tym kierunku zmierza motoryzacja - czy się to komuś podoba, czy nie.

Źródło: Gizmochina

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Czy Xiaomi Mi Watch będzie sterował samochodem?