PODPOWIEDZI:

Amazon podnosi pensje i szuka nowych pracowników

Amazon podnosi pensje i szuka nowych pracowników

Szalejąca pandemia niszczy wiele przedsiębiorstw, ale są też firmy, które notują potężne wzrosty. Jedną z nich jest Amazon, który poinformował o podwyżkach dla swoich pracowników i poszukiwaniu wielu nowych rąk do pracy.

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na wiele gałęzi gospodarki. W górę poszybowały jednak zakupy online, na czym zyskuje chociażby Amazon.

Dużo mówi najnowszy komunikat amerykańskiego oddziału tej firmy. Zgodnie z nim w Stanach Zjednoczonych Amazon potrzebuje aż 100000 nowych pracowników! To ogromna liczba, bo obecnie wspomniana firma zatrudnia łącznie 800000 osób.

A to nie wszystko. Amazon zadbał o obecnych pracowników, podnosząc im pensje. I wcale nie mówimy o nieznaczącej zmianie. Pensje w Stanach Zjednoczonych zostaną podniesione do końca kwietnia o 2 dolary na godzinę, w Wielkiej Brytanii o 2 funty na godzinę, a w wielu krajach europejskich o 2 euro na godzinę. Nie wiemy jednak póki co, o ile dokładnie wzrosną pensje pracowników firmy Amazon w polskim oddziale.

W każdym razie gigant z branży e-commerce ma wydać łącznie na podwyżki aż 350 milionów dolarów, co tylko potwierdza ogromny wzrost popytu zakupów online. Szukanie nowych pracowników i mobilizowanie obecnych podwyżkami to dobra strategia na liderowanie w swojej branży. A gorzej pewnie nie będzie, bo zainteresowanie zakupami online wciąż rośnie.

Na tego typu zmianach zyskują też często klienci. Dopiero co pisałem o promocji Xiaomi na wybrane smartfony w związku z zamknięciem sklepów stacjonarnych, jak i o darmowym Allegro Smart! dla każdego. Śledź na bieżąco Videotesty, aby być na czasie z najnowszymi akcjami promocyjnymi.

Źródło: Amazon

blog comments powered by Disqus
Amazon podnosi pensje i szuka nowych pracowników