PODPOWIEDZI:

Znamy powody zbanowania Plague Inc. w Chinach

Znamy powody zbanowania Plague Inc. w Chinach

Na początku marca gra Plague Inc. została usunięta z cyfrowej dystrybucji w Chinach. Powody tej decyzji nie były właściwie znane. Dzisiaj już są. Co o tym zdecydowało? O tym w poniższym newsie.

Plague Inc. to unikalna gra strategiczna, która pojawiła się już w 2012 roku, lecz jedynie na smartfony. Kilka lat później - na PC oraz Xbox One - wyszedł jej rozbudowany port z podtytułem Evolved.

Dla niewtajemniczonych - chodzi o grę, w której zadaniem jest zaprojektowanie śmiercionośnego wirusa i wywołanie pandemii, która uśmierci jak najwięcej osób. To tak w skrócie, ponieważ gra jest całkiem rozbudowana. Od początku swojego istnienia zyskała masę pochlebnych recenzji.

VideoNewsie #242 informowaliśmy, że gra Plague Inc. została zablokowana na chińskim App Store. Tajemnicze były jednak powody tej decyzji. Teraz już je znamy... powiedzmy.

Jak widać, głównym powodem jest brak odpowiedniej licencji, aby gra była dystrybuowana w Chinach. Takich przypadków jest dużo, a pech Plague Inc. polega na tym, że została zauważona przez urzędników po znacznym wzroście popularności w ostatnim czasie.

Ciekawy jest drugi powód. Chodzi o nadrzędne zadanie w grze, czyli zarażanie ludzi wirusem i w efekcie uśmiercanie ich. To według chińskich urzędników mało wrażliwe w czasie, gdy na świecie szaleje pandemia. Trudno się z tym nie zgodzić, choć z drugiej strony jest multum gier polegających na zabijaniu, a gra zawsze pozostaje grą, prawda?

Trzeci powód to z kolei nieścisłości związane z zawartą w grze mapą świata. Tutaj brak większych konkretów, ale spekuluje się, że chodzi o brak wyspy Tajwan.

Zbanowanie Plague Inc. w Chinach z pewnością trochę pokrzyżowało plany twórców, ale w ostatnim czasie omawiana produkcja i tak notuje ogromny wzrost popularności.

Źródło: Daniel Ahmad

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Znamy powody zbanowania Plague Inc. w Chinach