PODPOWIEDZI:

Pierwsza pralka Miele polskiej produkcji - I to jaka!

Pierwsza pralka Miele polskiej produkcji - I to jaka!

Wiele osób przy wyborze pralki interesuje się informacją, gdzie dany sprzęt został wyprodukowany. Najlepsze odczucia wzbudza produkcja w Polsce lub u naszego zachodniego sąsiada. Okazuje się, że Polacy radzą sobie z produkcją nawet najbardziej luksusowych pralek na świecie - a konkretniej tych od Miele.

Pralki Miele są cenione za unikalne, opatentowane konstrukcje, wyróżniające się olbrzymią trwałością. Sytuację poprawiają też wymienne zespoły piorące, łącznie z łożyskami. Nic dziwnego, że w naszym zestawieniu niezawodnych pralek wysokiej jakości Miele ma kilka modeli.

I wciąż wypuszcza kolejne! Nowym modelem zostało Miele W1 Active o ładowności 7 kg. Towarzyszy temu ciekawa wzmianka - mówimy o pierwszej pralce tego producenta wyprodukowanej w Polsce.

Polak potrafi - a jak! Sprzęt wyszedł z nowoczesnej fabryki Miele zlokalizowanej w Ksawerowie pod Łodzią. Producent podaje, że wspomnianą fabrykę ma opuszczać aż 250000 pralek rocznie. Wygląda na to, że będzie to drugi najważniejszy zakład produkujący sprzęt piorący marki Miele (pierwszym jest fabryka w Gütersloh).

Wracając do specyfiki urządzenia, ma ono olbrzymie szanse na zaistnienie w rankingu pralek, oczywiście tych droższych i bardziej prestiżowych.

Jej bęben korzysta z patentów Miele - ma unikalną strukturę plastra miodu, aby subtelnie traktować praną odzież. Ciuchy się nie mechacą, nie wspominając o większych uszczerbkach na strukturze włókien. Dodatkowo - nawet przy wyższej prędkości wirowania - odzienie wyjęte z bębna nie jest tak pogniecione jak w innych pralkach.

Miele W1 Active unikalna faktura bębna

fot. Miele

Z ciekawych funkcjonalności nie zabrakło opcji dołożenia ciuchów w trakcie cyklu, autodozowania detergentów w kapsułkach czy bardzo wygodnego w obsłudze panelu sterowania.

Miele W1 Active autodozowanie detergentu w kapsułkach

fot. Miele

Skoro mówimy o luksusowej pralce, to wypada, aby miała jeszcze jakieś innowacje, prawda? I tutaj tak jest! Fabryka w Ksawerowie popisała się sprawnym wprowadzeniem zbiornika kąpieli piorącej GlaronK ze specjalnymi stabilizatorami. Nie jest to nowe rozwiązanie, ale do tej pory znane wyłącznie z pralek ładowanych od góry od Miele.

Co daje? Przede wszystkim słynną trwałość Miele, dzięki której producent wciąż może się chwalić, że to urządzenia gotowe na 20 lat użytkowania. Obłędny wynik, patrząc na to, jak niektóre pralki są aktualnie kruche i mało żywotne. Sprzętu Miele to jednak nie dotyczy - wysoką cenę tłumaczy właśnie niezawodność.

Miele W1 Active design nowej pralki z Polski

fot. Miele

A ile za to cudo trzeba zapłacić? Standardowa cena pralki Miele W1 Active będzie zaczynać się od 2999 zł. W sklepach pojawią się 2 modele różniące się kolorem wewnętrznego okręgu: w modelu WSA023 WCS Active to LotusWhite, a w modelu WCA030 WCS Active kolor ObsidianBlack.

Źródło: informacja prasowa Miele

blog comments powered by Disqus
Pierwsza pralka Miele polskiej produkcji - I to jaka!