PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Smukła obudowa i obiektyw LEICA DC w nowych inteligentnych aparatach LUMIX DMC-FS37 i DMC-FS35

Smukła obudowa i obiektyw LEICA DC w nowych inteligentnych aparatach LUMIX DMC-FS37 i DMC-FS35

Nowe aparaty Lumix DMC-FS37 i DMC-FS35 to aparaty kompaktowe wyposażone w 16,1-megapikselowe matryce, wysokiej klasy obiektyw LEICA DC z 8-krotnym zoomem* oraz zaawansowany tryb inteligentny iA (intelligent Auto).

Firma Panasonic przedstawia nowe, stylowe, 16,1-megapikselowe aparaty DMC-FS37 i DMC-FS35, które umożliwiają robienie doskonałych zdjęć dzięki 28-milimetrowemu, szerokokątnemu obiektywowi LEICA DC z 8-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 28-224 mm w aparatach na film 35 mm). DMC-FS37/FH27 i DMC-FS35/FH25 są wyposażone w duży, 3-calowy, inteligentny ekran LCD, który oferuje intuicyjne sterowanie dotykowe, w tym dotykowe ustawianie ostrości (Touch AF), zoom (Touch Zoom) i zwalnianie migawki (Touch Shutter).

alt text

Nowy 28-milimetrowy szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR z 8-krotnym powiększeniem optycznym.

16,1-megapikselowe aparaty DMC-FS37 i DMC-FS35 są wyposażone w nowo opracowany, 28-milimetrowy szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR z 8-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 28-224 mm w aparatach na film 35 mm), który mieści się w płaskiej, kompaktowej obudowie. Ten zaawansowany obiektyw składa się z 9 elementów w 7 grupach, w tym z 3 soczewek asferycznych z 6 powierzchniami asferycznymi, a jego konstrukcja pozwoliła znacznie zmniejszyć rozmiary korpusu przy zachowaniu wysokiej sprawności optycznej.
Dzięki nowej technologii inteligentnej rozdzielczości aparaty DMC-FS37 i DMC-FS35 oferują funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet w zbliżeniu cyfrowym. Oznacza to, że 8-krotne powiększenie optyczne* można wirtualnie zwiększyć do 10-krotnego. Co więcej, dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu do 18x, wykorzystując środkową część matrycy CCD do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów. Aparaty DMC-FS37/FS35 mają również przycisk Easy Zoom, który ułatwia korzystanie z zoomu. Pierwsze naciśnięcie natychmiast przestawia obiektyw w pełne 8-krotne powiększenie. Drugie naciśnięcie aktywuje dodatkowe 18-krotne powiększenie optyczne z inteligentnym zoomem, przybliżając odległe obiekty.

alt text

Intuicyjne sterowanie dotykowe z wykorzystaniem dużego, czytelnego, inteligentnego ekranu LCD o przekątnej 3,0 cala*

DMC-FS37 oferuje pełne sterowanie dotykowe na nowym ekranie Smart Touch. Wystarczy dotknąć obiektu na dużym, 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 230 000 punktów, aby automatycznie ustawić na nim ostrość; możliwe jest nawet zwolnienie migawki. 3-calowy ekran dobrze odzwierciedla szczegóły, a zatem umożliwia sprawdzenie ostrości przed zrobieniem zdjęcia. Pełni też funkcję małej przeglądarki, pozwalając na wspólne oglądanie filmów i zdjęć w gronie przyjaciół. Aparat umożliwia śledzenie ostrości nawet na poruszających się obiektach.
Dzięki inteligentnemu selektorowi scen w trybie iA aparat automatycznie przełącza się w odpowiedni tryb tematyczny w zależności od obiektu, jaki chcemy sfotografować. Na przykład dotknięcie na ekranie LCD ludzkiej twarzy przełącza aparat w tryb portretu, dotknięcie tła lub scenerii — w tryb krajobrazu, a dotknięcie obiektu znajdującego się niedaleko aparatu — w tryb makro. Wszystkie ustawienia w menu można wybierać dotykowo. Na ekranie fotografowania można bezpośrednio dotknąć ikony, aby szybko zmienić odpowiednie ustawienia.
Sterowanie dotykowe sprawdza się nie tylko podczas fotografowania, ale również wyświetlania zdjęć. Można obejrzeć jedną z setek zarejestrowanych fotografii poprzez dotknięcie jej miniatury. Można też kolejno przeglądać obrazy, przesuwając palcem po ekranie tak, jak obraca się strony książki. Można wreszcie powiększyć obraz (maksymalnie 16-krotnie) za pomocą dotyku. Zarówno DMC-FS37, jak i FS35 są wyposażone w inteligentny ekran LCD, który automatycznie ustawia jeden z 11 poziomów jasności w zależności od zewnętrznych warunków oświetleniowych, zapewniając dobrą widoczność w każdej sytuacji.

*Model DMC-FS35 jest wyposażony w 2,7-calowy inteligentny ekran LCD bez sterowania dotykowego.

alt text DMC-FS37

alt text DMC-FS35

Nowa matryca CCD o wysokiej rozdzielczości 16,1 megapiksela oraz wydajny procesor Venus Engine VI.

W aparatach DMC-FS37 i FS35 zastosowano szybki, wydajny, procesor Venus Engine VI, który umożliwia rejestrowanie obrazów wysokiej jakości poprzez ulepszone przetwarzanie sygnałów z wykorzystaniem technologii inteligentnej rozdzielczości.

Technologia inteligentnej rozdzielczości automatycznie wykrywa trzy składniki zdjęć — zarysy, obszary wypełnione detalami i miękkie gradacje. Zarysy są efektywnie korygowane w celu uwydatnienia krawędzi, a obszary z detalami są lekko podkreślane, aby wyglądały na jeszcze bardziej szczegółowe. Jeśli chodzi o miękkie gradacje, procesor Venus Engine VI wygładza je z wykorzystaniem ulepszonego procesu redukcji szumów. Technologia inteligentnej rozdzielczości nie stosuje jednolitego wyostrzania, lecz przetwarza obraz piksel po pikselu w najbardziej efektywny sposób. W rezultacie zdjęcia są naturalnie klarowne, ostre i bardzo szczegółowe.
Wielozadaniowy układ do obróbki obrazu Venus Engine VI cechuje się niezwykle krótkim czasem reakcji. Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi około 0,005 sekundy, co pozwala łatwo robić zdjęcia pod wpływem nagłego impulsu z wykorzystaniem bardzo szybkiego autofokusu, który umożliwia zablokowanie ostrości na fotografowanym obiekcie. Venus Engine VI oferuje także tryb wysokiej czułości, który umożliwia aparatom FS37 i FS35 rejestrowanie obrazu z czułością ISO 6400 – wystarczającą do robienia zdjęć w niemal całkowitej ciemności bez użycia lampy błyskowej.*

*Przy rejestrowaniu z rozdzielczością 3 megapikseli (4:3), 2,5 megapiksela (3:2) i 2 megapikseli (16:9).

Tryb iA (intelligent Auto) — profesjonalna jakość amatorskich zdjęć.

Panasonic opracował tryb iA z myślą o najwyższej łatwości obsługi i ograniczeniu liczby nieudanych zdjęć. Do aparatów FS37 i FS35 dodano dwie nowe funkcje — śledzenie autofokusu i inteligentną ekspozycję.
Dzięki śledzeniu autofokusu aparaty FS37 i FS35 mogą namierzyć dowolny obiekt i utrzymywać na nim ostrość nawet wtedy, gdy zacznie się poruszać — ułatwiając zrobienie doskonałego zdjęcia wtedy, gdy nagle nadarzy się dobra okazja. Inteligentna ekspozycja optymalizuje ekspozycję każdej części obrazu, co zapobiega zlewaniu się szczegółów w cieniach i prześwietlaniu jasnych obszarów oraz zachowuje detale i gradacje. Funkcja automatycznej kompensacji przeciwświatła uaktywnia się wtedy, kiedy aparat wykryje, że obiekt jest oświetlony od tyłu.
Inteligentny selektor scen automatycznie wybiera jeden z sześciu trybów tematycznych — makro, portret, krajobraz, nocny portret, nocny krajobraz i zachód słońca — który najlepiej pasuje do fotografowanej sceny.
MEGA O.I.S (optyczny stabilizator obrazu) tłumi drżenia ręki, a inteligentna kontrola czułości ISO zapobiega rozmyciu poruszających się obiektów poprzez optymalizację szybkości migawki i czułości, umożliwiając robienie ostrych, klarownych zdjęć w każdej sytuacji. Ludzkie twarze są fotografowane z optymalną ostrością i ekspozycją dzięki funkcji wykrywania twarzy, która również cyfrowo koryguje niepożądany efekt czerwonych oczu.
Użytkownik może uaktywnić wszystkie te funkcje wspomagające fotografowanie, po prostu ustawiając tryb iA. Sprawiają one, że FS37/FS35 jest niezwykle wszechstronnym aparatem automatycznym, który pozwala łatwo robić klarowne, piękne i bezbłędne zdjęcia.

Natychmiastowe udostępnianie zdjęć rodzinie i przyjaciołom – LUMIX Image Uploader.

Aparaty DMC-FS37 i FS35 oferują nowy sposób komunikacji poprzez udostępnianie zdjęć lub filmów zarejestrowanych przez użytkowników. Wszystko, co trzeba zrobić, to zaznaczyć zdjęcia, które mają być udostępnione, i podłączyć aparat do komputera. Aby opublikować zdjęcia, wystarczy postępować według wskazówek wyświetlonych na ekranie. Można dodać komentarz i powiadomić przyjaciół pocztą e-mail o aktualizacji albumu. Zdjęcia mogą być publikowane w serwisie Facebook, a filmy — w YouTube. Użytkownicy mogą połączyć się z tymi serwisami bez instalowania specjalnego oprogramowania.

Ekscytujące opcje, dzięki którym fotografowanie w erze HD staje się bardziej zabawne.

Nowe aparaty FS37 i FS35 rejestrują dynamiczne filmy HD z rozdzielczością 1280x720 i częstotliwością 24 klatek na sekundę, a także ze zwykłą rozdzielczością VGA (640x480) w formacie Motion JPEG. Zarejestrowane filmy można opublikować bezpośrednio w serwisie YouTube. Można też oglądać je w wysokiej jakości na ekranie panoramicznego telewizora HD wraz ze zdjęciami HD o proporcjach 16:9.
28 trybów tematycznych, takich jak Baby (dziecko) lub Pet (zwierzę domowe), ustawia najodpowiedniejsze parametry w szerokiej gamie sytuacji. Wbudowaną pamięć zwiększono do 70 MB.

Dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 6.0

PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i organizowanie tysięcy zdjęć. Oprogramowanie szybko uruchamia się i wczytuje zdjęcia, zapewniając błyskawiczny dostęp do żądanego obrazu. Jeśli chodzi o portrety, funkcja Face Recognition, która rozpoznaje twarze, pozwala automatycznie posortować fotografie według zarejestrowanych twarzy. Funkcja Panorama Stitch pozwala utworzyć panoramę w pliku MOV poprzez syntezę zdjęć zrobionych w oferowanym przez aparat trybie asystenta panoramy. Można też utworzyć pokaz slajdów z wybranych zdjęć i dodać do niego plik muzyczny.

blog comments powered by Disqus
Smukła obudowa i obiektyw LEICA DC w nowych inteligentnych aparatach LUMIX DMC-FS37 i DMC-FS35