PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Pierwszy OLED Huaweia trafia na rynek! Niestety nie nasz

Pierwszy OLED Huaweia trafia na rynek! Niestety nie nasz

Huawei wypuścił swój pierwszy model telewizora OLED. Marka pojawiła się na rynku ze sprzętami tego segmentu całkiem niedawno, bo rok temu. Wygląda na to, że teraz przyszła dla niej pora na sięgnięcie poza LED-y do świata nieskończonych kontrastów i idealnej czerni.

Oba dotychczas wydane modele - Honor Vision i Huawei Vision Smart TV - pojawiły się w Chinach z autorskim systemem operacyjnym firmy - Hongmeng OS. Jak dotąd nadal nie można ich jednak kupić na zachodzie. To się raczej nie zmieni w przypadku Huawei Vision Smart TV X65, który najpierw trafi na rynki azjatyckie.

Jaki jest pierwszy OLED Huaweia?

Przede wszystkim to sprzęt całkiem spory, bo 65-calowy. Żeby zadbać o szczegółowość obrazu, producent zastosował matrycę zdolną pracować z rozdzielczością 4K. To jednak już standard w urządzeniach ze średniej i średnio-wyższej półki. Swoją drogą, jak podaje GizmoChina, to pierwszy duży ekran, który otrzymał certyfikat TUV Rheinland gwarantujący komfort oczu podczas oglądania.

Pierwszy telewizor OLED Huaweia w salonie

Znacznie ciekawsze jest to, że model jest bardzo smukły. Określam go tak nie bez powodu. Mierząc zaledwie 24,9 milimetra grubości i mając niemal bezramkowy wyświetlacz (a przynajmniej dosyć cienki), sprzęt pewnie będzie prezentował się minimalistycznie w salonach. Jak to flagowce, trafiające do rankingów telewizorów.

Interesujący jest fakt, że producent do swojego inteligentnego OLED-a dorzuca kamerkę. Ta ma 24 megapiksele i wysuwa się z obudowy. Wewnątrz niej znajdują się dwa czipy NPU wyprodukowane przez HiSilicon (czyli praktycznie autorskie), które zapewnią lepsze wsparcie dla funkcji smart - na przykład rozpoznawania gestów użytkownika. 

Procesor Honghu 898

Zostając przy temacie procesora, sam telewizor ma wbudowany procesor HiSilicon Honghu 898. Zaprojektowany specjalnie dla OLED-ów jest w stanie wykorzystać odpowiednie czujniki, aby poprawiać parametry obrazu podczas pracy. Na przykład zmieniając barwy wyświetlane na ekranie lub dostosowując jasność do oświetlenia w salonie.

Istotna jest też kwestia dźwięku. Nowy telewizor Huawei ma aż 14 głośników, wspierając system audio przestrzennego. Może inteligentnie rozpoznać rozmieszczenie pomieszczenia i odpowiednio dostosować parametry dźwięku 3D do pokoju, w którym stoi.

Nowy telewizor Huawei ma 14 głośników

Kosztuje niemało, bo prawie 25 tysięcy yuanów. To w przeliczeniu ponad 14 tysięcy złotych. Osoby niezainteresowane OLED-em może zaciekawić to, że firma 30 kwietnia wypuści też model LED - Huawei Vision Smart TV V55i.

Ten też ma przednią wysuwaną kamerkę, ale gorsze podzespoły i jest znacznie lepiej wyceniony. W zależności od wariantu kosztuje 3799 lub 3999 yuanów (około 2200-2300 złotych). Kto wie, może w Polsce zawalczyłby w naszym zestawieniu telewizorów do 3000 złotych?

Źródło: Gizmochina.com

blog comments powered by Disqus
Pierwszy OLED Huaweia trafia na rynek! Niestety nie nasz