PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Sony BRAVIA HX920 - telewizor 3D z WiFi

Sony BRAVIA HX920 - telewizor 3D z WiFi

Podczas tegorocznych targów CES 2011 w Las Vegas firma Sony zaprezentowała nowy model telewizora 3D - Sony BRAVIA HX920, bo o nim mowa to jeden z ciekawszych modeli, które zaprezentował ten producent. Telewizor wyróżnia wyjątkowy kontrast dzięki podświetleniu Intelligent Peak LED, a także płynny i co najważniejsze wyraźny obraz, uzyskany dzięki zastosowanej w nim technologii Motionflow XR 800. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w procesor X-Reality PRO, który zapewnia najwyższą jakość dwu- i trójwymiarowego obrazu. W komplecie znajduje się kamera i mikrofon do programu Skype, a dla miłośników 3D - dwie pary okularów. Gama telewizorów Sony BRAVIA na rok 2011 to przede wszystkim więcej funkcji internetowych, dostęp do szerszego wachlarza zasobów, lepszy obraz 2D i 3D oraz szereg rozwiązań umożliwiających współpracę wielu urządzeń.

Sony BRAVIA HX920

Jeszcze więcej rozrywki z Internetu

Opisywany model Sony BRAVIA HX920, pozwala w jeszcze większym stopniu korzystać z zasobów Internetu. Technologia BRAVIA Internet Video zapewnia dostęp do imponującej liczby kanałów i serwisów. Możliwe jest między innymi przeglądanie popularnych serwisów z filmami, takich jak YouTube.

Sony ma coś także dla fanów serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Dla miłośników muzyki Sony oferuje dostęp do swoich serwisów Qriocity i Music Unlimited, dzięki którym mogą oni poznać miliony utworów muzycznych oraz wypożyczyć zarówno klasyczne filmy, jak i najnowsze produkcje z Hollywood - bez wychodzenia z domu. Ponadto dzięki przeglądarce Opera w Sony BRAVIA użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora ulubione strony www (np. videotesty) i przeszukiwać zasoby Internetu.

Sony BRAVIA HX920

Więcej możliwości łączenia urządzeń

Telewizor Sony BRAVIA HX920 posiada wbudowaną sieć Wi-Fi. Dzięki temu można podłączyć do niego znajdującą się w zestawie kamerę i mikrofon, aby następnie prowadzić rozmowy i wideorozmowy przy użyciu programu Skype. Zamiast tłoczyć się przed komputerem, wygodniej jest przecież komunikować się z rodziną i znajomymi za pośrednictwem dużego ekranu.

Wśród innych ciekawych rozwiązań warto wymienić bezpośrednie nagrywanie na twardy dysk przez interfejs USB. Aby dokonać nagrania, wystarczy je zaprogramować przy użyciu funkcji elektronicznego przewodnika po programach (EPG) — o całą resztę zatroszczy się telewizor. Nagrane na dysk programy, również z kanałów HD, można później oglądać w dowolnym momencie, bez żadnych ograniczeń.

Tegoroczną nowością są również bezpłatne aplikacje, dzięki którym iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilotów do telewizora. Aplikacje te pozwalają na użycie telefonu między innymi do obsługi nowej, pomysłowej funkcji TrackID, identyfikującej ścieżkę muzyczną do programu telewizyjnego. Telefon może też zastąpić klawiaturę komputerową przy przeglądaniu na telewizorze zasobów Internetu; do zdalnego wpisywania tekstów można także użyć wybranych notebooków VAIO.

Sony BRAVIA HX920

Gama telewizorów na rok 2011 przyniesie też poprawę jakości dwuwymiarowego obrazu Full HD. Zastosowany w modelu HX920 innowacyjny system podświetlenia Intelligent Peak LED zapewnia piękny, kinowy obraz z głębokimi odcieniami czerni i intensywniejszą bielą.

Dzięki połączeniu zaawansowanego podświetlenia diodami LED z panelami o krótkim czasie reakcji, najnowsza technologia Motionflow poprawia szczegółowość obrazu i zwiększa płynność dynamicznych sekwencji. W najbardziej zaawansowanej odmianie — Motionflow XR 800 — wyświetlanie gier, sportu i filmów odbywa się w tempie będącym odpowiednikiem 800 klatek na sekundę, co przekłada się na dużą szczegółowość i płynność obrazu.

Sony BRAVIA HX920

Telewizory BRAVIA z gamy 2011 zostały wyposażone w nowy procesor obrazu X-Reality, który poprawia szczegółowość nawet przy oglądaniu filmów o standardowej rozdzielczości. Jego zaawansowana, dwuukładowa wersja X-Reality PRO pozwala na uzyskanie obrazu wiernie oddającego rzeczywistość i przekształcanie słabych jakościowo filmów z Internetu do rozdzielczości bliskiej HD.

Dostępność serwisów i zawartości może się różnić w zależności od kraju.

blog comments powered by Disqus
Sony BRAVIA HX920 - telewizor 3D z WiFi