PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Mocne i tanie laptopy gamingowe Asusa już w Polsce!

Mocne i tanie laptopy gamingowe Asusa już w Polsce!

Laptopy gamingowe Asusa z serii TUF Gaming A15 i A17 już są dostępne w Polsce. Zaprezentowane pierwotnie na początku 2020 roku podczas corocznej imprezy elektroniki konsumenckiej organizowanej w Las Vegas - Consumer Electronics Show - teraz trafiają na półki naszego kraju.

Nowe laptopy Asusa paradoksalnie nie kosztują tak dużo. Najtańsze modele można już znaleźć w cenie zaczynającej się od 3799 złotych (w przypadku wersji A15) i 3999 złotych (chodzi o opcję A17). Czym się różnią i co oferują?

Zobacz ofertę na model ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/16GB/512 144Hz FA506II-AL035:

ASUS TUF GAMING A15 R5-4600H/16gb/512 144 Hz w X-Kom

Gamingowe laptopy Asusa na 2020 rok już w Polsce

Są to sprzęty gamingowe nie tylko z nazwy. Wykorzystane w nich podzespoły należą do najbardziej wydajnych na rynku. Modele oferowane są w wersji z procesorami AMD Ryzen Mobile serii 4000.  Mają dwa razy większą moc od wersji poprzedniej generacji, co oznacza, że sprzęty lepiej nadadzą się do multitaskingu i zasobożernych aplikacji.

Laptopy wykorzystają też karty graficzne Nvidii. Na dodatek nie byle jakie, bo przystosowane do ray tracingu modele oparte na architekturze NVIDIA Turing. W maksymalnej konfiguracji wyposażone w procesor graficzny GeForce RTX 2060, z pewnością poradzą sobie z większością gier na rynku.

Klawiatura w Asusie A15

Konkretna różnica pojawia się w przypadku wyświetlaczy. Jak sama nazwa wskazuje, laptopy z serii A15 będą miały 15-calowe matryce, a sprzęty z A17 w nazwie - 17-calowe. Te pierwsze za to mogą osiągnąć częstotliwość wyświetlania na poziomie 144 Herców, podczas gdy nabywcy większych laptopów będą musieli się zadowolić “zaledwie” 120.

Możliwości ekranu w Asus A15

Producent chwali się przy tym, że nowe laptopy mogą pracować na jednym naładowaniu nawet przez 12,3 godziny (o ile użytkownik postawi wyłącznie na oglądanie filmów). Póki nie pojawią się konkretne testy, nie będzie wiadomo, jak długo potrwa rozgrywka przy pomocy tegorocznych modeli z serii TUF Gaming.

Co do przenośności - warto wspomnieć o tym, że owe maszyny certyfikowano. Mają być odporne na wibracje, upadki (chociaż tylko z niezbyt wielkiej wysokości) i temperaturę lub wilgotność powietrza.

Tył nowego laptopa Asus A17

Wśród reszty istotnych spraw można wymienić przede wszystkim klawiaturę z pełnowymiarowym układem, technologią Overstroke (szybciej wyłapuje nacisk) i w pełni programowalnym podświetleniem. Ważny jest też samooczyszczający się system chłodzenia, który sam pozbywa się z siebie kurzu.

Źródło: Asus.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Mocne i tanie laptopy gamingowe Asusa już w Polsce!