PODPOWIEDZI:

Brothers in Arms doczeka się serialowej adaptacji!

Brothers in Arms doczeka się serialowej adaptacji!

Kultowa seria gier Gearbox Software nie zaszczyciła graczy nowym tytułem od prawie 12 lat. Spragnionych powrotu ucieszy zapowiadana adaptacja na mały ekran. Przy produkcji mają brać udział również twórcy gier, co na pewno pomoże w oddaniu klimatu legendarnych strzelanin.

Obsada Brothers in Arms

Showrunnerem wersji na mały ekran został Scott Rosenbaum, zwycięzca złotego globu, który swoją cegiełkę dołożył do takich produkcji jak: Queen of South, V: Goście czy Piętno Gangów. Jednym z producentów jest Richard Whelan, współtwórca Kompanii Braci czy Pacyfiku - jednych z najlepszych seriali wojennych. Przedstawicielami studia Gearbox, pracującymi przy ekranizacji, są Sean Haran i Randy Pitchford. Za całość odpowiadać ma Marla Studios specjalizujące się w adaptacjach gier komputerowych.

Fabuła Brothers in Arms

Telewizyjna wersja opowie o ośmiu żołnierzach, którzy dostają specjalną misję uwolnienia z rąk Niemców pułkownika posiadającego wiedzę na temat D-day. Pierwszy sezon zawierać ma również historię o operacji Tiger - ćwiczeniach poprzedzających desant na plażach Normandii, które pochłonęły życie kilkuset wojskowych.

Serial oczywiście ma potencjał na to, aby dużo szerzej przedstawić losy II wojny światowej niż gry. To też zapowiadają twórcy. Rosenbaum mówi o ekscytacji związanej z tematem produkcji. Ma świadomość, jak wiele gry znaczą dla studia Gearbox. Fascynuje go również fakt, że opowiedzą o nieznanych dotąd wydarzeniach największego konfliktu w historii ludzkości.

Grafika z gry Brothers in Arms

O grach

Pierwsza odsłona Brothers in Arms: Road to Hill 30 wydana została 1 marca 2005 roku. Seria posiada unikalny sposób rozgrywki, która łączy w sobie elementy taktyczne i typową dla strzelanek rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Ostatnia część ujrzała światło dzienne we wrześniu 2008 roku. Kilka lat temu trwały prace nad odsłoną odbiegającą tematycznie od pierwowzorów, jednak je przerwano.

Od tamtego czasu cisza. Co prawda pojawiały się kilka lat temu wzmianki o nowej grze, jednak do dzisiaj nie ma żadnych konkretów. Potencjalny sukces serialu może stać się motywacją dla Gearbox Software do wszczęcia prac nad kolejnym tytułem z tej serii. Pozostaje trzymać za to kciuki.

Macie jakieś wspomnienia z serią? Co myślicie o serialowej adaptacji? To dobry ruch? Może lepiej było pozostawić to uniwersum jedynie w wymiarze gier? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: polygon.com

Więcej ciekawych informacji:

  1. Crysis Remastered jednak bez Warhead
  2. Hello Games zapowiada kolejne aktualizacje do No Man's Sky
  3. Wirtualny koncert w Fortnite przyciągnął 12,3 mln widzów
blog comments powered by Disqus
Brothers in Arms doczeka się serialowej adaptacji!