PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Wirtualny koncert w Fortnite przyciągnął 12,3 mln widzów

Wirtualny koncert w Fortnite przyciągnął 12,3 mln widzów

Ponad 12,3 mln graczy włączyło popularną sieciową strzelankę Fortnite, by wziąć udział w wirtualnym koncercie rapera Travisa Scotta pod tytułem Astronomical. Dziesiątki tysięcy osób, które nie zdążyło lub nie mogło przyłączyć się do wydarzenia, oglądało je na żywo w streamingowych serwisach, takich jak Twitch.

Trwający niecałe 15 minut koncert składał się z serii kolorowych i niezwykle surrealistycznych teledysków wykonanych na silniku Fortnite. Podczas ich trwania gracze zachowywali ograniczoną kontrolę nad swoją postacią, mogąc wykonywać kilka określonych z góry gestów, tak by nie przeszkadzać innym widzom. Warto podkreślić, że koncert będzie jeszcze w najbliższych dniach powtarzany, tak więc wciąż istnieje jeszcze szansa, by wziąć w nim udział.

To oczywiście nie pierwszy tego typu event przygotowany w grze. Deweloperzy z Epic Games w ubiegłych latach zorganizowali już wiele podobnych tematycznych wydarzeń. Występ Scotta jest jednak rekordowy pod względem liczby uczestników. Pobił on ubiegłoroczny koncert DJ-a Marshmello, który przyciągnął ponad 10 milionów graczy. Wiele osób zastanawia się, zwłaszcza w obliczu globalnej pandemii, czy tego typu wirtualne widowiska będą stawały się coraz popularniejsze wśród muzyków.

Źródło: Epic Games

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Wirtualny koncert w Fortnite przyciągnął 12,3 mln widzów