PODPOWIEDZI:

Prezentacja PlayStation 5 na początku czerwca

Prezentacja PlayStation 5 na początku czerwca

Według plotek Sony ma zamiar zorganizować prezentację konsoli PlayStation 5 na początku czerwca. Podczas wydarzenia powinniśmy poznać cenę, datę premiery, a także wygląd następcy PlayStation 4.

Wspomniana prezentacja ma odbyć się dokładnie 4 czerwca. Informację tą przekazał Jeffrey Grubb, dziennikarz serwisu GamesBeat, we wpisie na popularnym i wpływowym gamingowym forum ResetERA. Autor kilkukrotnie zdradzał w przeszłości ze stuprocentową dokładnością daty różnych branżowych wydarzeń, ale mimo to nadal warto podejść do jego rewelacji ze sceptycyzmem.

Poza samym PlayStation 5 podczas wydarzenia mamy poznać także nowe ekskluzywne gry na konsolę. Jeżeli wierzyć pogłoskom, część z nich zobaczymy w akcji jeszcze w maju. Ich materiały promocyjne (zwiastuny, zapisy rozgrywki itd.) będą publikowane zarówno przez Sony, jak i poszczególnych deweloperów.

Czerwiec wydaje się naturalnym miesiącem do przedstawienia światu kolejnej porcji szczegółów dotyczących systemu. To jeden z najgorętszych miesięcy w branży gier, obfitujący w rozmaite zapowiedzi, zazwyczaj towarzyszące targom E, które w tym roku zostały jednak odwołane. Praktycznie w tym samym okresie prezentację dla Xboksa Series X planuje również Microsoft.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 ma trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku. Najpewniej będzie to miało miejsce w połowie lub na początku listopada, a więc tuż przed najgorętszym okresem zakupowym w USA. Cena konsoli nie jest znana, ale według prognoz analityków będzie się wahała w granicach 450-550 dolarów (ok. 1800-2200 zł).

Niektóre źródła wskazują też na to, że z powodu problemów z zaopatrzeniem i przerw w produkcji wywołanych pandemią koronawirusa, w pierwszym roku po premierze do graczy trafi ograniczona liczba konsol. Na półkach sklepowych na całym świecie pojawi się w tym czasie zaledwie od czterech do pięciu milionów egzemplarzy urządzenia.

Źródło: Wccftech

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Prezentacja PlayStation 5 na początku czerwca