PODPOWIEDZI:

Konsola Xbox Series S zostanie ujawniona w maju

Konsola Xbox Series S zostanie ujawniona w maju

Według krążących od kilku miesięcy pogłosek Xbox Series S to słabsza i tańsza wersja nadchodzącego Xboksa Series X. Najnowsze przecieki wskazują na to, że konsola zostanie oficjalnie ujawniona w maju, podczas eventu, na którym Microsoft przedstawi nowe produkty i gry wchodzące w skład jego gamingowego ekosystemu.

Majowy event zostanie zorganizowany w zastępstwie czerwcowej konferencji, którą gigant z Redmond planował otworzyć odwołane targi E3 2020. Podczas wydarzenia gracze zobaczą po raz pierwszy nie tylko Xboksa Series S, ale poznają także dalsze szczegóły związane z Xboksem Series X oraz nowymi gamingowymi akcesoriami Microsoftu, takimi jak bezprzewodowe headsety czy gamepady. Oczywiście na imprezie nie powinno również zabraknąć premierowych prezentacji ekskluzywnych gier. Termin wydarzenia pozostaje na razie tajemnicą, ale najpewniej odbędzie się ono w drugiej połowie miesiąca.

Pierwsze nieoficjalne informacje na temat Xboksa Series S, występującego w przeciekach także pod kodową nazwą Lockhart, zaczęły pojawiać się w sieci na początku tego roku. Według nich wydajność i moc obliczeniowa konsoli ma być porównywalna z dostępnym od dwóch latXboksem One X. W zamierzeniach Microsoftu nowy model będzie przystępnym cenowo kompanem dla znacznie droższego Xboksa Series X, który przeznaczony jest dla bardziej wymagających graczy.

Xbox Series S zaoferować ma 4 teraflopy mocy obliczeniowej (dla porównania Xbox Series X może pochwalić się aż 12 teraflopami). Konsola zostanie najpewniej pozbawiona napędu optycznego. W środku znajdziemy jednak szybkidysk SSD, korzystający z technologii NVME, a także ośmiordzeniowy procesor Ryzen 4GHz oraz 16GB pamięci RAM, współdzielonej przez system i dedykowany układ graficzny Navi,

Urządzenie zaoferuje w ograniczonej formie część z zaawansowanych funkcjonalności potężniejszego brata, takich jak ray tracing. Z drugiej strony, nie będzie jednak wspierać zabawy w natywnym 4K, ograniczając się do maksymalnej rozdzielczości WQHD (1440p). Cena Xboksa Series S ma zostać ustalona na poziomie ok. 300 dolarów (ok. 1200 zł). Konsola będzie w pełni kompatybilna ze wszystkimi tytułami z Xboksa One oraz kilkuset grami z Xboksa 360.

Źródło: Windows Central

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Konsola Xbox Series S zostanie ujawniona w maju